Trener Domžal Slaviša Stojanovič se veseli največjega uspeha v karieri. Foto: RTV Slo
Oskar Drobne
Oskar Drobne je odločil tekmo na Ptuju. Foto: publikum

Za zmago rumenih ima največ zaslug napadalni trojček Slaviša Dvorančič - Zlatan Ljubijankič - Dalibor Stevanovič, ki je že v prvem delu narekoval ritem igre, v drugem pa le nadzoroval srečanje. Poleg treh zadetkov so varovanci Slaviše Stojanoviča zapravili še kup lepih priložnosti, gostje iz Ljubljane so bili namreč večji del tekme v podrejenem položaju.

Drava ostaja praznih rok
Domžalam je ustrezal tudi izid na Ptuju, kjer je CMC Publikum z zadetkom Oskarja Drobneta premagal Dravo. Domači so bili najbližje izenačenju sredi drugega polčasa, ko je močan strel Seada Ziliča zaustavila prečka.

Primorski derbi brez naboja in brez zmagovalca
Primorski derbi Hit Gorica - Primorje se je končal brez zmagovalca. Bilo je 1:1. V prvem delu so gledalci spremljali nogometno uspavanko, edino pravo priložnost je za gostitelje zamudil Miran Burgič. V drugem delu sta bili moštvi aktivnejši. Novogoričane je v vodstvo popeljal Simon Živec, ki je zadel iz prostega strela. Za izenačenje je poskrbel Dragan Žeželj, ki je zadel ob prvem stiku z žogo v 89. minuti.

Maribor sedmi; Kopru pomembna zmaga
V boju za obstanek je Koper dosegel pomembno zmago nad Belo krajino (1:0). Edini zadetek za gostitelje je dosegel Darko Djukič. V Ljudskem vrtu je Maribor Pivovarna Laško premagal Muro z 2:0 in dokončno osvojil sedmo mesto v DP-ju. Znova je za vijoličaste zadel Kliton Bozgo, ki je tako še povečal prednost na lestvici najboljših strelcev pred najbližjimi konkurenti.