KD Olimpija je uspešno odigrala svojo prvo tekmo v Zagorju, čez osem dni bodo Zmaji na istem stadionu gostili Domžale.

Zmaji so bili boljši nasprotnik predvsem v 2. polčasu in so zasluženo osvojili tri točke. Svoj prvi zadetek je dosegel 20-letni Egipčan Mohamed Mahmud Abd Rabo.

Šiškarji so se dobro upirali v 1. polčasu, po izključitvi Darka Karapetroviča pa so bili brez moči. Za Ljubljano sta zaigrala tudi Primož Gliha in 41-letni Milko Djurovski, ki je imel v 80. minuti tekme tudi lepo priložnost za znižanje izida.

Povedli so varovanci Milivoja Bračuna, ko je Sebastjan Cimerotič preigral nekaj nasprotnikovih igralcev in odlično našel Dušana Kosiča, ki je brez težav premagal nemočnega Botonjiča. Šiškarji so izenačili že v naslednjem napadu. Hitri Boštjan Kreft je prodrl po desni strani in s 15 metrov s pravim evrogolom utišal Olimpijine navijače. Do 25. minute je bila igra enakovredna, nato pa je ritem Šiškarjev precej upadel.

Trener zeleno-belih Bračun se je ob polčasu odločil za dve zamenjavi, ki sta očitno poživili igro. Zlasti Abd Rabo je pokazal, da gre za igralca velikih sposobnosti. V 52. minuti je bil strelec drugega zadetka Bežigrajčanov, potem ko je lepo sprejel idealen predložek Zorana Pavloviča, prehitel Andjelkoviča in silovito zadel zgornji levi kot. Na 3:1 je povišal Sebastjan Cimerotič, ki je v prodoru pretekel več kot polovico igrišča in žogo poleg Botonjiča poslal v mrežo. Ko so gledalci že zapuščali tribune, je najboljši igralec tekme Dušan Kosič našel prostega Rusmina Dediča, ki je postavil končni izid.

Tekma je bila v Zagorju, ker morajo Ljubljančani odigrati dve tekmi na igrišču, oddaljenem najmanj 50 km iz Ljubljane. Kazen bodo odslužili z naslednjo domačo tekmo, ko v Zagorje prihajajo Domžale. KD Olimpijo pa že v sredo čaka večni derbi z Mariborom v Ljudskem vrtu.

V soboto bo štajerski derbi med Mariborom Pivovarno Laško in Kumho Dravo. Preostala srečanja bodo v nedeljo. Derbi 11. kroga bo v Novi Gorici, kjer se bosta pomerili vodilni ekipi Hit Gorica in CMC Publikum.