Goričani so vodili že z 2:0, Mariborčani so zmanjšali šele tik pred koncem srečanja. Vijoličasti so na lestvici šele na 8. mestu, po koncu tekme pa so gledalci zahtevali odstop trenerja Matjaža Keka.

Nogometaši Bele krajine so pripravili veliko presenečenje. Z golom Maria Lamešiča so ugnali KD Olmpijo z 1:0. Ljubljančani igrajo v ritmu sreda-nedelja zaradi zdravstvenih težav na začetku prvenstva. Že v sredo jih čaka obračun s Primorjem za Bežigradom. Po zmagi na Ptuju so domači nogometaši samozavestno pričeli obračun proti Olimpiji. Igrali so zelo napadalno ter že v 2. minuti prišli do prve priložnosti za zadetek, vendar je strel Filaka le za las zgrešil gol.

V 35. minuti je po po desni strani prodiral Lamešič in z mrtvega kota poslal žogo proti golu in nepričakovano se je znašla za hrbtom vratarja Miloša Popivode. Po zadetku so gledalci v Črnomlju videli izenačeno igra na sredini igrišča, Olimpija je igrala malce bolj napadalno, a so bili njihovi napadi jalovi.

Ajdovci so premagali Publikum z golom Mateja Mlakarja tri minute pred koncem srečanja. Po lepo izpeljani akciji je Goran Vincetič z desne zaposlil Mlakarja, ki je ob padcu z glavo zadel v levi spodnji kot.

Mura je v vse boljši formi in je prevzela vodstvo na lestvici. Tokrat jim je z igralcem manj uspelo streti odpor Zagorja, ki je že zagrenilo življenje Mariboru in Primorju. V 36. minuti so Muraši povedli. Na predložek Vlada kokola je stekel hitri Patrik Ipavec in s štirinajstih metrov, z desne strani, ugnal nemočnega Ismirja Pintola. Težave Prekmurcev so se pričele po neumni reakciji Žarka Jeličiča v 57. minuti, ki je bil izključen. Po napaki gostujoče obrambe je po asistenci Tisnikarja Marko Božič iz bližine zapečatil usodo Zasavcev.

Po dveh porazih doma so Domžalčani le uspeli iztržiti remi, njihove slabe igre pa se nadaljujejo. Za prvi gol Kopra je v 53. minuti akcijo začel Dalibor Radujko, žoga je preletela Šteharnika, do nje je prišel Darko Kremenovič, ki je preigral vratarja Dejana Nemca in žogo potisnil v prazno mrežo. Sledile so minute naleta domačih, toda Koprčani so se oragnizirano branili. V 73. minuti so zaradi drugega rumenega kartona gostje izgubili Luka Škrbino. To so domači izkoristili in usmerili vse sile v napad, kar se je obrestovalo v 78. minuti. Po strelu Klineta se je odlično znašel Željko Mitrakovič.