Mariborčani so z zmago zaključili jesenski del.
Celjani za Gorico zaostajajo že deset točk.

V Fazaneriji je bilo že po 16 minutah 0:2. Najprej je s prostega strela zadel Saša Ranič, nato pa po podaji iz kota še Marko Šuler. Muraši so se vrnili v igro v 60. minuti, ko je Ermin Rakovič izkoristil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Aleš Kokot (zrušil Obilinovića) in si prislužil rdeči karton. Po izključitvi so gostitelji pritisnili proti goriškim vratom, a več od prečke Rakoviča (88. minuta) jim ni uspelo.

Na štajerskem derbiju je bil mož odločitve Kliton Bozgo, ki je z dvema goloma potopil Celjane. V 49. minuti je uspešno izvedel enajstmetrovko, v 74. pa mrežo zatresel še iz neposredne bližine po podaji Andreja Kvasa. Slednji je pred tem zatresel tudi okvir vrat. Gostje so od 65. minute igrali brez Marijana Budimirja, ki je prejel še drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo.

Domžale so odpravile Ljubljano kar s 6:1. Dvakrat sta zadela Siniša Dvorančič in Dejan Stefanovič. Obračun z dna lestvice med Belo krajino in Zagorjem je z 1:0 pripadel prvim. Edini gol je že v 6. minuti dosegel Alen Mujakovič. Gostje so od 50. minute igrali brez izključenega Krupinaca.

Že v petek je Olimpija z 2:1 premagala Dravo in si med zimskim premorom zagotovila tretje mesto na lestvici. 4. decembra se bosta v zaostali tekmi pomerila še Zagorje in Primorje.

Nogometaši Hita Gorice so si pred spomladanskim nadaljevanjem (6. marec) priigrali velikih 10 točk prednosti pred CMC Publikumom. Na tretjem in četrtem mestu sta Olimpija in Maribor, prvo šesterico pa zaključujeta nekoliko presenetljivo Domžale in Drava.