Državni prvaki so že po 16 minutah vodili 2:0. Olimpija je podobno kot prejšnji teden v Zagorju izenačila na 2:2. Zmagovalca je s svojim drugim zadetkom odločil Saša Ranič, čeprav so Novogoričani več kot pol ure igrali z igralcem manj, saj je Valter Birsa napravil pregrob prekršek.

Ljubljana iz Maribora s tremi točkami
Presenečenje kroga so pripravili igralci Ljubljane, ki so v Ljudskem vrtu osvojili vse tri točke. Tekmo je zaznamoval težak teren, na katerem sta bila blato in pesek. V prvem polčasu so bili nekoliko boljši gostitelji. Še najbližje zadetku je bil Dalibor Teinovič, ki je zadel prečko.

V nadaljevanju so igralci iz prestolnice prevzeli pobudo. Plod bolj odprte igre so pobrali v 69. minuti, ko je v polno zadel "osamljen" Zavrl. Končni izid je postavil Gerc dve minuti pred koncecm tekme. Strelec je bil na igrišču vsega tri minute.

Elsner pomagal Primorju
Primorje je na svojem igrišču premagalo Domžale s 3:1. Ajdovcem je bil v izdatno pomoč Elsner, ki je dosegel avtogol in zakrivil najstrožjo kazen. Gostje so bili sicer blizu izenačenju, zadnji gol so dobili v sodnikovem podaljšku.