Saša Ranič je zadel iz 11-metrovke.

Državni prvaki so do vodstva prišli v prvem polčasu, ko je lepo podajo z leve strani z nebeškim skokom izkoristil Miran Burgič. Zagorjan je tako še petič letos zatresel mrežo nasprotnikov z glavo. Vrtnice so zmago v mestu burje potrdile v 79. minuti, ko je Saša Ranič zadel z bele točke.

V prvem polčasu so imeli sicer več od igre gostitelji, a sta bili Dražen Žeželj in Mitja Zatkovič v konjici napada rdečih vselej premalo natančna. V drugem delu so gostje prevzeli pobudo, ki so jo tudi kronali z zadeto 11-metrovko.

Po porazu Publikuma pred domačimi gledalci proti Dravi (1:2) imajo Pinnijevi varovanci tako že 14 točk prednosti pred Celjani. Za Bežigradom je Olimpija klonila proti Domžalam. Bilo je 1:3. Gostje so bili po pričakovanju boljši tekmec večji del srečanja.

V Ligi za obstanek je Maribor v soboto na gostovanju s 3:1 premagal Muro, Ljubljana pa je bila z 2:1 boljša od Zagorja. Več tukaj. V edini nedeljski tekmi je v boju za 10. mesto Bela krajina ugnala Koper z 1:0.