Patrik Ipavec je poskrbel za veselje igralcev in navijačev Mure.
Maribor je v drugem polčasu strl odpor Zagorja.

V Ajdovščini je kazalo na gladko zmago Goričanov, ki so v 23. minuti po golih Saše Raniča (2) in Valterja Birse vodili že s 3:0. A gostitelji so se v drugem polčasu vrnili v igro. Z roba kazenskega prostora je najprej zadel Peter Kalin, nato pa z bele točke še Dražen Žeželj.

Olimpija je v Fazaneriji povedla z golom Nedima Jusufbegovića, le nekaj minut kasneje pa je z glavo izenačil Patrik Ipavec. Muraši so od 62. minute igrali brez Romana Obilinovića, ki ga je sodnik Peter Šart na veliko ogorčenje domačih navijačev izključil, potem ko mu je zaradi padca v kazenskem prostoru Ljubljančanov pokazal še drugi rumeni karton.

Čeprav so imeli igralca manj, so bili varovanci Milana Miklaviča bližje zmagi. Spasoje Bulajič je v 68. minuti zadel vratnico, nevarno pa je poizkusil tudi Borut Tisnikar malo kasneje. V končnici je s 30 metrov streljal Marko Božič, a je Hasič ubranil. Strel Sebastijana Berka z glavo je za las zgrešil okvir vrat.

Drava se je z zmago nad Belo krajino (3:2) prebila na 3. mesto prvenstvene lestvice za Celjane, ki so nekoliko presenetljivo klonili v Domžalah (2:0). Njihova krvnika sta bila Siniša Dvorančič in Zlatan Ljubijankič.

Maribor je v večerni tekmi v Ljudskem vrtu z zadetkoma Balajiča in Jeliča premagal Zagorje (2:0). Vijoličasti so se prebili že na 3. mesto, Zasavci pa ostajajo na zadnjem mestu. V prvem polčasu so imeli gostitelji pobudo, najlepšo priložnost je zastreljal Andrej Kvas, ki je zadel le okvir vrat. Kvas je v 51. minuti še drugič zatresel vratnico, žoga se je odbila do Stipeta Balajića, ki jo je potisnil v mrežo. Zagorjani so po prejetem zadetku odločno krenili po izenačenje. Odlično je branil mariborski čuvaj mreže Tomaž Murko, ki je trikrat izvrstno posredoval. Devet minut pred koncem je končni izid postavil Dejan Jelić. Maribor se je pobral po porazu z KD Olimpijo , že v soboto pa ga čaka nov derbi v Novi Gorici.