Sebastjan Cimerotič se golov proti Olimpiji ni veselil.
Muraši so v Šiški dosegli zmago, ki jih ohranja v boju za šesterico.

V Novi Gorici je blestel Miran Burgič, ki je zabil štiri gole. Gostje so bili za nekaj razredov slabši. Podobno nemočni so bili v Celju zmaji, ki pa so dosegli vsaj časten gol. Za domače je dvakrat zadel Sebastjan Cimerotič. Cime se golov proti nekdanjemu klubu ni veselil.

Primorje se je z zmago na Ptuju (2:0) zavihtelo tik pod vrh. Dravo sta pokopala Mitja Zatkovič in Goran Jolič. Za preostala tri mesta, ki vodijo v ligo za prvaka, se bori kar šest moštev. V igri sta znova Domžale in Mura, ki sta z 2:1 in 4:1 ugnala Maribor oziroma Ljubljano.

Vijolice so izgubile že drugič zapored. V Domžalah so sicer povedle prek Dejana Komljenoviča, a so domači v 2. polčasu preobrnili izid. Zadela sta Dejan Djuranovič in Dejan Stevanovič. Zlatan Ljubijankič je za Domžale stresel še vratnico.

Mura je v Šiški dosegla prvo zmago v spomladanskem delu. Dvakrat je zadel Ermin Rakovič. Prekmurci so tako še ohranili upanje za elitno šesterico. Domači so od 45. minute igrali brez Deme, ki je bil izključen.

V derbiju začelja sta se Koper in Bela krajina razšla brez zmagovalca (1:1). Do konca drugega dela prvenstva sta še dva kroga.

DRAVA - PRIMORJE 0:2 (0:1)