Primorje je sezono začelo s prepričljivo zmago.

V Ljudskem vrtu so videli zanimivo tekmo. Ermin Rakovič je goste povedel v vodstvo v 19. minuti po izletu iz vrat Tomaža Murka, Dragan Jelič pa je izenačil v 59. minuti iz protinapada po prodoru Danijela Breziča in odbiti žogi Nihada Pejkoviča.

Že v prvem polčasu, v katerem so sicer domači kot ža šalo zapravljali lepe priložnosti, je nova okrepitev Sobočanov Bolgar Petar Šopov zatresel vratnico. V drugem delu so bili podjetnejši Muraši, a se Murko ni dal.

Ajdovci so se v prvem polčasu do zadnje minute, ko je zadel Dražen Žeželj, mučili s pogumnimi Črnomaljci, ki so prikazali nekaj lepih akcij in med drugim zadeli prečko. V nadaljevanju je bil njihov odpor slabši. Najlepši gol za domače je v 61. minuti dosegel 18-letni Tolminec Tim Lo Duca.

Izid srečanja v Spodnji Šiški je realen odraz dogajanja na zelenici. Ljubljančani so bili precej boljši predvsem v prvem delu. Prvi gol v 36. minuti je sodnik priznal kljub protestom gostov, češ da je bil Milan Manojlovič v nedovoljenem položaju, Janez Zavrl pa je tri minute kasneje na 2:0 po strelu iz kota povišal z glavo.