Goriški navijači so se veselili že 11. zmage svojih ljubljencev v državnem prvenstvu.
Koprčani ne najdejo poti do zmage.

Rodić je v samostojni akciji preigral Stipeta Balajića, nato pa matiral še Tomaža Murka. Goričani so povedli v 11. minuti, ko je Rodić na robu kazenskega prostora našel Valterja Birso, slednji pa je s strelom po tleh premagal Murka. Vijolice so se v igro vrnile v 56. minuti: Kliton Bozgo je odbito žogo poslal za Mitjo Piriha.

Po vnovičnem zaostanku gostje niso imeli pravih idej, kako prebiti domačo obrambo, tako da so tri točke zasluženo pripadle vrtnicam, ki so se utrdile na vrhu lestvice.

V preostalih dveh tekmah je Ljubljana z igralcem manj zmagala na Ptuju (4:2), Domžale pa so Kopru prizadejale še 6. zaporedni poraz (2:0).

Drava brez Seada Zilića ni bila kos Šiškarjem. Po zaostanku z 0:2 se je vrnila v igro, vendar nato popustila. Zadnje pol ure kljub igralcu več ni uspela izenačiti. Vse upe Ptujčanov je v 88. minuti pokopal Darko Karapetrovič.

Na Bonifiki so domači doživeli še 6. zaporedni poraz. V 1. polčasu so imeli prek Darka Kremenoviča lepi priložnosti za zadetek, a je Dejan Nemec zadržal strela. Kazen za neučinkovitost je prišla v nadaljevanju, ko sta mrežo Suhonjiča zatresla Siniša Dvorančič in Zoran Zeljkovič.