Kliton Bozgo (levo) se je zmagovito vrnil na slovensko nogometno sceno.
Mladen Dabanovič je storil sporen prekršek za enajstmetrovko.

Derbi osmega kroga 1. SNL ni upravičil imena, saj nogometaši Olimpije niso bili dostojni tekmeci prvakom iz Nove Gorice.
Varovanci trenerja Pavla Pinnija so s prepričljivo zmago vodstvo pred tremi zasledovalci povečali na osem točk.

Aleksander Rodič je z lepim strelom z roba 16-metrskega prostora premagal Ermina Hasiča. V 18. minuti je Zoran Pavlovič z roko zamahnil po obrazu Saše Raniča in prejel rdeči karton. Tik pred odmorom je po napaki Darijana Matiča do žoge prišel 18-letni Valter Birsa in z golom okronal svoj krstni nastop v prvi enajsterici. Ljubljančani so se tudi v drugem polčasu branili, vrtnice pa so zapravile še nekaj lepih priložnosti za višjo zmago.

Spektakularen gol Bozga
Mariborčani so po zaslugi nove okrepitve Klitona Bozga odnesli tri točke z vročega gostovanja pri Ljubljani. Novi trener Branko Horjak, ki je v ponedeljek zamenjal odstavljenega Matjaža Keka, je tako z zmago začel pot na klopi vijoličastih.

Pred 500 gledalci v Spodnji Šiški je Bozgo najprej spektakularno zadel s polškarjicami s 15 metrov. V drugem polčasu je najprej izid izenačil Janez Zavrl, albanski veteran pa je pet minut pred koncem prejel lepo podajo in iz bližine odločil tekmo. Mariborčani so od 78. minute igrali z igralcem manj, saj je bil zaradi dveh rumenih kartonov izključen Miha Pitamic. Ljubljančani so bili v drugem polčasu boljši, vendar so zapravili nekaj lepih priložnosti. Pri tem je prednjačil Senad Tiganj.

Dva Brazilca, dve zgodbi
Primorje je z istim izidom v gosteh premagalo Domžale, ki so po zadetku Brazilca Juninho povedle z 1:0. V drugem polčasu je za Ajdovce izenačil Matej Mlakar. Ko je že vse kazalo na delitev točk, pa je drugi Brazilec De Souza v 93. minuti igral z roko v kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je spet realiziral Mlakar.

Drava trepetala za zmago
Drava je kljub vodstvu z 2:0 po dveh zadetkih Seada Ziliča trepetala za zmago do zadnje minute. Črni oblaki so se nad Ptujem začeli zgrinjati po izključitvi Roberta Težačkega v 65. minuti, pet minut kasneje pa je z enajstmetrovke izid znižal Mirzet Krupinac. Kljub igralcu več pa Zasavcem ni uspelo še enkrat premagati vratarja Mladena Dabanoviča.

Dolgčas na Bonifiki
Na Bonifiki je 600 gledalcev videlo malo dobrega nogometa in pravično delitev točk. Tako Koper kot Mura sta bolj mislila na obrambo kot napad in bila v tem uspešna. Bližje zmagi so bili Prekmurci, saj je Petar Šopov v prvem polčasu zadel okvir vrat. Igralec tekme je bil domači vratar Admir Suhonjič, ki je nekajkrat odlično posredoval.

Čadikovski je bil usmiljen
Celjani so na dokončanem stadionu, ki po novem sprejme več kot 9.000 gledalcev, že v prvem polčasu strli odpor novincev iz Bele krajine. Gostje so bili do prvega zadetka enakovreden tekmec, nato pa so precej padli v igri.

Prvi gol je padel v 39. minuti, ko je reprezentant Simon Sešlar lepo našel Dragana Čadikovskega. Luka Peljhan je strel sicer ubranil, vendar se je žoga odbila do Dejana Rusiča, ki je zadel levi spodnji kot. Štiri minute kasneje je bil izid že 2:0, potem ko je Čadikovski padel v kazenskem prostoru in je Sešlar z bele točke zanesljivo premagal Peljhana. V drugem polčasu je Čadikovski uprizoril pravo revijo zapravljenih priložnosti.

KUMHO DRAVA - ZAGORJE 2:1 (1:0)