Trener Domžal Slaviša Stojanovič je bil zadovoljen z igro svojih nogometašev na Ptuju. Foto: RTV Slo
Kliton Bozgo
Kliton Bozgo je bil junak tekme v Ljudskem vrtu. Foto: RTV

V 26. krogu 1. SNL so Domžale v Ligi za prvaka ugnale Dravo z 1:0. Mariborčani na krilih Klitona Bozga meljejo vse pred seboj v Ligi za obstanek.
Domžalčani so imeli veliko priložnosti, a se je nekajkrat izkazal odlični vratar Drave Mladen Dabanovič. Domžale so tako na lestvici prehitele tokratne tekmece in se približale Celjanom na drugem mestu. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel nogometaš Domžal Miha Kline, ki je v 10. minuti zadel vratnico. V 64. minuti je bil bolj natančen Darijan Matič.

Ob neodločenemu branilcu domačih Tomažu Toplaku je borbeni Matič zmogel toliko moči, da je prelisičil tudi vratarja Dabanoviča. Zlatan Ljubijankič je tri minute kasneje z diagonalnim strelom zgrešil vrata Drave. V 77. minuti je v kazenskem prostoru Domžal Primož Petek spremenil smer žogi, ki je zadela Marquesa De Souzo v roko in povzročila kar nekaj težav Dejanu Nemcu. Glavni sodnik Peter Šart ni pokazal na belo točko.

Mreže so mirovale v Šiški
V Ligi za obstanek sta se Ljubljana in Mura razšli brez zadetkov. Za gostitelje je imel na začetku tekme nekaj lepih priložnosti Moha Abdulrazak Ekpoki. Po začetnem naletu Šiškarjev so gostje v 12. minuti zapretili. Po podaji Ermina Rakoviča je Marko Božič streljal prek vrat. V 32. minuti je imel veliko priložnost drugi Nigerijec Sunday Ibeiji, vendar je nastreljal vratarja Mure Amela Mujčinoviča.

V nadaljevanju so imeli Ljubljančani več od igre. V 60. minuti je bil po lepi podaji Ibeija Gregor Režonja v ugodnem položaju, a je zadel le obrambni zid Mure. Moštvi ostajata na 2. oz. 3. mestu v Ligi za obstanek.

Bozgo zadeva kot za stavo
V Ljudskem vrtu so nogometaši Maribora Pivovarne Laško ugnali Belo krajino z 2:0. Oba gola za vijoličaste je dosegel Kliton Bozgo, ki s 17 goli prepričljivo vodi na lestvici strelcev. Maribor nadaljuje zmagoviti niz v ligi za obstanek. V 26. minuti je Bozgo po gneči v kazenskem prostoru gostov s 14 metrov našel pot žogi v mrežo Črnomaljcev. V 79. minuti je po strelu Mihe Pitamica Marko Radas v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Boris Tošeski pa je pokazal na belo točko. Bozgo je rutinirano ukanil vratarja Luko Peljhana in postavil končni izid srečanja.