BFC Dynamo Berlin je bil 10-kratni državni prvak Vzhodne Nemčije, pri čemer je imel glavne prste vmes zloglasni Stasi. Zdaj se klub prebija skozi nižje nemške lige, najhujše rivalstvo pa goji ravno z Unionom. Foto: EPA

Na tekmi četrte nemške lige oz. natančneje v severovzhodni regijski ligi med FC Union Berlinom II in BFC Dynamom so izbruhnili izgredi in nasilje, v katerem je bilo poškodovanih kar 112 policistov.

Tekmo med drugim moštvom Uniona (prvo uspešno igra v 2. Bundesligi) in nekdanjim nogometnim vladarjem Vzhodne Nemčije so že prej označili za tekmo visokega tveganja, saj ima rivalstvo, ki sega v nekdanjo komunistično državo, tudi močan politični naboj.

Anarhisti jurišali na goste, oboji na policiste
Pri izidu 0:1 za BFC Dynamo je v 81. minuti skupina 40 navijačev Uniona, ki so opredeljeni kot anarhisti, skušala vdreti na del stadiona, kjer so bili gostujoči navijači, ki so odgovorili s svojim napadom. Varnostniki in policija so nemudoma posredovali, toda okoli 300 razgrajačev jih je napadlo z obeh strani. Umirili so jih šele s solzivcem in gumijevkami ter aretacijami.

Policija je potrdila, da je 64 navijačev obtožila kriminalnih dejanj zaradi kršenja miru, napada, upiranja aretaciji, žaljenja in poškodovanja lastnine.

BFC Dynamo, ki je bil nekoč klub zloglasne vzhodnonemške tajne policije Stasi, je po 17-minutni prekinitvi zadržal prednost in zmagal. Na tekmi se je zbralo skoraj devet tisoč ljudi, od tega dva tisoč gostujočih, za varnost vzhodnoberlinskega obračuna pa je skrbelo kar 650 policistov.