Sergio Agüero je poskrbel za delitev točk na Etihadu. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola
Liverpool je povedel prek Jamesa Milnerja, ki je bil natančen z bele točke. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je imel srečo, da ga po grobem prekršku nad Emrejem Canom glavni sodnik Michael Oliver ni poslal pod predčasno prho. Foto: Reuters
Adam Lallana
Adam Lallana je v končnici tekme zapravil izjemno priložnost. Foto: Reuters
Nogometaši Manchester Uniteda
Manchester United je v gosteh premagal Middlesbrough (1:3). To je bila za rdeče vrage že 600. zmaga v Premier ligi. 528 jih je na Unitedovi klopi dosegel sir Alex Ferguson, 39 Louis van Gaal, 17 David Moyes, 14 Jose Mourinho, dve je dodal še Ryan Giggs. Foto: Reuters
Dele Alli
Dele Alli je z 11 metrov dosegel zmagoviti zadetek Tottenhama na obračunu s Southamptonom. Foto: Reuters

Gostje z Merseysida so povedli prek Jamesa Milnerja, ki je bil uspešen z bele točke, izid je poravnal Sergio Agüero, ki je zadetek dosegel na vseh dozdajšnjih prvenstvenih obračunih z Liverpoolom.

Na prvenstveni lestvici še vedno z naskokom vodi Chelsea, ki ima pred drugouvrščenim mestnim tekmecem Tottenhamom 10 točk prednosti, tretji je Manchester City s 57 točkami, točko manj (in tekmo več) ima na četrtem mestu Liverpool.

Kup (pol)priložnosti, a brez gola
Tekma na Etihadu je bila zelo dinamična. V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali vrsto (pol)priložnosti, v 20. minuti je prvič zadišalo po zadetku, ko je po odbiti žogi David Silva s polvoleja meril za las nenatančno. Kmalu zatem je Yaya Toure z grobim prekrškom na sredini igrišča zaustavil Emreja Cana, za štart s podplatom mu je glavni sodnik Michael Oliver pokazal rumeni karton. Oliver je prah na Liverpoolovi klopi dvignil tudi v 24. minuti, ko za prekršek Nicolasa Otamendija nad Sadiem Manejem v kazenskem prostoru Cityja ni dosodil najstrožje kazni. Najlepšo priložnost so varovanci Pepa Guardiole zapravili v 39. minuti, ko jim po podaji z leve strani žoge ni uspelo iz bližine strpati v mrežo. V zadnjem trenutku je pred Raheemom Sterlingom posredoval Milner.

V zaključku prvega polčasa je sledil pritisk gostujoče ekipe, vrhunec je dosegel v 42. minuti, ko je Cityjev vratar Willy Caballero ubranil nevaren poskus z volejem Adama Lallane.

Milner rdeče povedel v vodstvo
Že v uvodnih minutah nadaljevanja so Liverpoolčani povedli. V 50. minuti je Gael Clichy v kazenskem prostoru podrl Roberta Firmina, Oliver je nemudoma pokazal na belo točko. Z 11 metrov je Caballera v napačno smer poslal Milner. 0:1. Po uri igre sta Philippe Coutinho in Firmino v dveh potezah izigrala celotno domačo obrambo. Po lepi Coutinhovi podaji se je Firmino znašel iz oči v oči s Caballerom, a mu ni uspelo podvojiti vodstva svoje ekipe.

Agüero izenačil v 69. minuti
Liverpool je nadziral potek tekme. Rdeči so brez večjih težav zadrževali žogo v svoji posesti, kakršen koli poskus gostiteljev so zatrli že v kali. Vseeno so sinjemodri izid v 69. minuti poravnali. Z desne strani je okroglo usnje pred vrata poslal Kevin De Bruyne, Agüero je dobil dvoboj z Ragnarjem Klavanom, podstavil je nogo in hladnokrvno zadel za 1:1. Že naslednji hip je bilo zelo vroče na drugi strani zelenice, po podaji Lallane je zapretil Firmino, a je zadel zunanji del mreže. V 76. minuti so sinjemodri izpeljali izjemno akcijo, v kateri je Agüero padel v ključnem trenutku, vratnico pa je še sedmič v letošnjem prvenstvu zadel De Bruyne.

Boj na zmago, a delitev točk
Nobena izmed ekip ni bila zadovoljna z delitvijo točk, obe sta imeli vsaj eno izjemno priložnost za zmago. Najprej je zapretil Liverpool. V 80. minuti je po lepo odigrani akciji Lallana iz neposredne bližine slabo zadel žogo, dve minuti pozneje je po hitrem protinapadu akcijo z nenatančnim strelom zaključil Firmino. Nevarni so bili tudi gostitelji. Po podaji Silve je v 87. minuti žogo mimo gola spravil Agüero, ta je nato v sodnikovem dodatku zapravil še zlato priložnost, ko je iz neposredne bližine streljal čez prazna vrata.

Za Guardiolo eden najbolj posebnih dni v karieri
"Ko si obe ekipi želita zmagati, dobimo današnjo fantastično tekmo. Ko pa se ena ekipa neprestano brani, stvari niso več tako enostavne. Čestitam Liverpoolu in svojim varovancem. To je bil danes eden mojih najbolj posebnih dni v karieri. Poraz v Ligi prvakov je bil za nas zelo težek, a dobro smo se pobrali in igrali. Seveda smo želeli več napadati, a nam to ni uspevalo, saj je Liverpool zelo dobra ekipa," je po tekmi dejal Guardiola in napovedal, da se bo za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov, boril do zadnjega sodnikovega žvižga sezone.