Sergio Agüero je dosegel zadetek tudi na uvodni tekmi proti Paragvaju, ki se je končala z izidom 2:2. Foto: Reuters

Odločitev je padla v 56. minuti, ko je po predložku soigralca pri Manchester Cityju Pabla Zabalete Agüero zabil z glavo.

Tekma ni pretirano navdušila. Gavči so imeli terensko premoč, a je bila urugvajska obramba vselej na mestu. Najlepšo priložnost v prvem delu je zapravil Agüero, ki je v 26. minuti po lepi podaji živahnega Lionela Messija streljal z glavo, vendar se je izkazal Muslera.

Urugvaj je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 76. minuti. Z 20 metrov je streljal Perreira, vratar Romero je žogo le odbil do Rolana, ta pa je neoviran s šestih metov streljal čez gol.

"Popolnoma vse smo podredili zmagi. Igra morda res ni bila najlepša za oko, vendar smo pokazali, da znamo igrati tudi takšne trde tekme. Naš cilj je še vedno prvo mesto v skupini," je dejal kapetan Argentincev Messi.

Na drugi tekmi v skupini B je Paragvaj premaga Jamajko z 1:0. Pred zadnjim krogom imata Argentina in Paragvaj po štiri točke, Urugvaj jih je zbral tri, Jamajka pa ostaja na ničli.