Joe Allen je v izdihljajih tekme izenačil na 3:3 in Liverpoolu prinesel točko. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je imel svoj večer, čeprav mu je ob dveh doseženih zadetkih v prvem polčasu uspelo zgrešiti tudi prazen gol. Foto: Reuters
Roberto Firmino
Roberto Firmino je v prvem polčasu dvakrat premagal Petra Čecha. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Veselje Jürgena Kloppa po Allenovem izenačujočem zadetku. Foto: Reuters
Robert Huth
Robert Huth je Leicesterju na derbiju v severnem Londonu proti Tottenhamu prinesel veliko zmago in dragocene tri točke. Foto: Reuters
Diego Costa
Chelsea je na Stamford Bridgeu dvakrat vodil proti West Bromwichu, a se je moral na koncu zadovoljiti s točko (2:2). Foto: Reuters

S tem je Valižan naredil veliko uslugo tudi Leicesterju, ki se je z zmago na White Hart Lanu (0:1) točkovno na prvenstveni lestvici izenačil z Arsenalom, medtem ko je Manchester City doma z Evertonom zgolj remiziral (0:0).

Točko so osvojili tudi nogometaši Chelseaja, ki so proti West Bromwichu dvakrat vodili, a se je gostom iz predmestja Birminghama uspelo rešiti in Stamford Bridge zapustiti neporaženi.

Štirje goli v 25 minutah
Derbi so bolje začeli gostitelji, ki so hitro pritisnili na Arsenalov gol in v 10. minuti tudi povedli. Z leve strani je Emre Can sprožil nevaren strel, Petr Čech je žogo odbil, a le do Roberta Firmina, ki se je v kazenskem prostoru lepo znašel in hladnokrvno zaključil za 1:0. Toda vodstvo rdečih ni trajalo dolgo, saj so Londončani že čez štiri minute izid poravnali. Joel Campbell je s krasno globinsko podajo zaposlil Aarona Ramseyja, ta je s strelom ob bližnji vratnici premagal Simona Mignoleta, ki bi lahko ob strelu bolje posredoval. Kljub 'hladni prhi' so Liverpoolčani v 19. minuti znova povedli, še drugič se je med strelce vpisal Firmino. Brazilec je z roba kazenskega strela fantastično plasiral žogo v zgornji levi vratarjev kot, Čech je bil povsem nemočen. V naslednjih minutah so topničarji pritisnili, v enem izmed napadov je moral Liverpoolov branilec Mamadou Sakho žogo odbiti z golove črte.

Varovanci Arsena Wengerja so v 25. minuti nato še drugič izenačili. Po predložku iz kota je Olivier Giroud z rahlim dotikom žogo poslal v mrežo, štiri minute pozneje je zapravil izjemno priložnost za 2:3, ko je iz neposredne bližine zgrešil prazna vrata. Visoka raven igre se je nadaljevala, do odmora sta mreži obmirovali. Zadnjo priložnost je v drugi minuti dodatka zapravil Firmino, ki je s strelom iz obrata zadel zunanji del prečke.

Giroud matiral Mignoleta, Allen izenačil
V uvodnih minutah nadaljevanja je igra potekala predvsem na sredini igrišča, obe ekipi sta si privoščili kopico netočnih podaj in zgrešenih vtekavanj, v 55. minuti je Arsenal nato prvič povedel. Campbell je s podajo v kazenskem prostoru našel Girouda, ki se je spretno otresel Koloja Toureja in z neubranljivim diagonalnim strelom zadel za 2:3. Liverpoolčani so si prizadevali izid poravnati, do konca srečanja so oblegali vrata gostujoče ekipe, zelo dejaven je bil Alberto Moreno, a so vsi njegovi streli končali mimo gola.

V izdihljajih tekme so se topničarji zgolj še branili, kar se jim je v 90. minuti maščevalo, ko je Joe Allen s polvolejem zadel za 3:3 in Liverpoolove navijače popeljal v delirij.