Angleško nogometno prvenstvo
Raheem Sterling
Raheem Sterling je v 14. minuti takole zadel za vodstvo Manchester Cityja z 0:1. Foto: Reuters
Mohamed Salah
Mohamed Salah je bil v pretekli sezoni najboljši strelec angleškega prvenstva. Foto: Reuters

City obrambo naslova začel z zmago na Emiratesu

Visoka zmaga Liverpoola
12. avgust 2018 ob 17:00,
zadnji poseg: 12. avgust 2018 ob 21:36
London - MMC RTV SLO

Na derbiju 1. kroga Premier lige je prvak v prejšnji sezoni Manchester City na stadionu Emirates v Londonu premagal Arsenal z 0:2.

V 14. minuti je po preigravanju dveh branilcev z roba kazenskega prostora prvi gol dosegel Raheem Sterling. To je bil njegov jubilejni 50. zadetek v angleškem prvenstvu. V 64. minuti je na 0:2 po še eni podaji Benjamina Mendyja povišal Bernardo Silva.

Še višji poraz gostiteljev je preprečil vratar Arsenala Petr Čech, ki je ustavil poskus Riyada Mahreza s prostega strela in nato še priložnost Aymerica Laporta.

City je preteklo sezono končal z 19 točkami prednosti pred zasledovalci in bo poskušal postati prvo moštvo po letu 2009, ki bi ubranilo naslov v Premier ligi.

Pri topničarjih je imel nekaj priložnosti Pierre-Emerick Aubameyang, eno pa tudi rezervist Alexandre Lacazette.

"Na splošno smo dobro igrali, iz dneva v dan pa bomo še boljši. Tekma je bila zahtevna, toda igrali smo na visoki ravni," je po tekmi povedal trener Cityja Pep Guardiola.

"Težko je po porazu, a smo novo moštvo. V prvem polčasu bi bili lahko manj spoštljivi do tekmecev in agresivnejši. V drugem polčasu smo pokazali boljšo predstavo," je dejal novi trener Arsenala Unai Emery.

Mane dvakratni strelec na Anfieldu
Liverpool je s 4:0 premagal West Ham, dvakrat je zadel Sadio Mane. Med strelce sta se vpisala še Mohamed Salah, ki je v 19. minuti načel mrežo gostov, in Daniel Sturridge, ki je v 88. minuti takoj po vstopu na zelenico postavil končni izid. Pri redsih je navdušil novinec Naby Keita, pred sezono je prišel iz Leipziga.