Čilenec Alexis Sanchez je s projektilom z okoli 20 metrov dotolkel Liverpool in poskrbel za potezo tekme. Foto: Reuters
Arsenal
Arsenal je doma zmagal devetič zapored, sicer pa desetič na zadnjih 11 tekmah. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Jordan Henderson se veseli gola z enajstmetrovke. A Liverpool počasi izgublja boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Liverpool je igral brez kaznovanih Stevena Gerrarda in Martina Škrtela. Foto: Reuters
Ander Herrera
Ander Herrera je bil z dvema goloma prvo ime zmage Manchester Uniteda nad Aston Villo. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je z mojstrovino povišal na 2:0. Foto: Reuters
Charlie Adam
Charlie Adam je spektakularno zadel s svoje polovice. Foto: EPA
Loic Remy
Strelec odločilnega zadetka na Stamford Bridgeu Loic Remy. Foto: Reuters

1. kroga Premierleague s 4:1 potolkli Liverpool.

Arsenal je dobro odprl tekmo na stadionu Emirates, a so gostje hitro vzpostavili ravnotežje in bili v nadaljevanju celo nevarnejši. Kljub temu so v 37. minuti povedli topničarji.

Sanjskih osem minut Arsenala
Branilec Hector Bellerin je z desne strani prodrl v kazenski prostor, nato pa z diagonalnim strelom za levo vratnico matiral Simona Mignoleta. Le tri minute kasneje je semafor kazal 2:0, saj je Mesut Özil s prostim strelom s podobnega položaja kot pred njim Bellerin še drugič ugnal Mignoleta. Piko na i fantastičnemu prvemu polčasu pa je postavil Alexis Sanchez, ki je z okoli 20 metrov sprožil v desni zgornji kot vrat. Belgijski vratar je žogo lahko le pospremil s pogledom.

Častni gol Hendersona
Redsi so se po šokantnem zaključku prvega dela v nadaljevanju pobrali in v 76. minuti prišli do častnega zadetka. Bellerin je v kazenskem prostoru podrl Raheema Sterlinga, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Jordan Henderson. Vratar David Ospina je bil blizu uspeha.

Can predčasno z igrišča, Giroud v polno
A zadetek Hendersona je prišel prepozno za preobrat, tudi zato, ker je moral v 84. minuti Emre Can zaradi drugega rumenega kartona predčasno z zelenice. V prvi minuti sodnikovega podaljška je Sanchez na robu kazenskega prostora našel Oliverja Girouda, ta pa je z levico poslal žogo v desni zgornji kot vrat Mignoleta za popoln dan na Emiratesu. Statistika: posest žoge 51:49 za Liverpool in streli v okvir vrat 10:2 za Arsenal.

Arsenal se je z zmago začasno prebil na drugo mesto, medtem ko Liverpool s tekmo več ostaja peti, pet točk za četrtim, ki še vodi v Ligo prvakov.

Herrera načel Aston Villo
Na tretje mesto se je prebil Manchester United, ki je doma porazil Aston Villo s 3:1. Boljši "rdeči vragi" so morali na prvi zadetek čakati do 43. minute, ko je Daley Blind z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Ander Herrera s strelom po tleh v daljši kot ukanil vratarja Guzana.

Mojstrovina Rooneyja za 2:0
V drugem delu je sledila bolj ali manj umirjena tekma. Nato pa je v 79. minuti Angel di Maria z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Wayne Rooney najprej z levico mojstrsko ustavil žogo, nato pa jo z desnico poslal pod prečko. A odgovor Aston Ville je sledil že v naslednji minuti, saj je Christian Benteke po podaji iz kota matiral Davida De Geo. Španski vratar je napravil napako, žoga mu je ušla pod telesom. A vse upe gostov je v sodnikovem podaljšku pokopal Herrera, ki je z roba kazenskega prostora zaključil protinapad.

Zadetek Adama s 55 metrov
Vodilni Chelsea je z 2:1 ugnal Stoke City. "Modri" so povedli v 39. minuti, ko je po prekršku Phillippa Wollscheida nad Cescom Fabregasom sodnik Jonathan Moss pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Eden Hazard. Stoke je izenačil pet minut kasneje z izjemnim golom Charlieja Adama, ki je opazil, da Thibaut Courtois stoji precej zunaj vrat, tako da je udaril po žogi s svoje polovice, približno 55 metrov od vrat Chelseaja, in presenetil belgijskega vratarja. Zares fantastično!

Remy kaznoval napako Begovića
Odločitev o zmagovalcu je padla v 62. minuti. Veliko napako je napravil vratar Stoka Asmir Begović, čigar podajo je prestregel Willian, jo nato spravil do Hazarda, ta pa je po prodoru našel samega Loica Remyja, ki mu ni bilo težko zatresti nebranjenih vrat za 21. zmago v prvenstvu.