Eden Hazard in Diego Costa sta bila junaka ob zmagi Chelseaja nad Arsenalom. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je takole zatresel mrežo z bele točke. Foto: Reuters
Arsene Wenger in Jose Mourinho
Glavni sodnik Martin Atkinson je moral med tekmo pomiriti strasti med Arsenom Wengerjem in Josejem Mourinhom. Foto: Reuters
Radamel Falcao
Radamel Falcao je odločil srečanje proti Evertonu. Foto: Reuters

Na Old Traffordu je odločilni zadetek v 62. minuti dosegel Radamel Falcao, junak tekme pa je vratar David De Gea, ki je v zadnjih sekundah prvega polčasa Leightonu Bainesu ubranil enajstmetrovko, z izjemnimi obrambami pa se je izkazal tudi ob koncu tekme.

Hazard v polno z 11 metrov
Tekma na Stamford Bridgeu, ki je bila zaradi neredov prestavljena za 15 minut, se je začela sorazmerno mirno, v 11. minuti je prvič zavrelo, ko je Alexis Sanchez v boju za žogo trčil v vtekajočega Thibauta Courtoisa. Ta je tekmo sicer lahko nadaljeval, a je bila bolečina prehuda, zato je v 25. minuti svoje mesto med vratnicama odstopil Petru Čechu. Chelsea je bil v prvem polčasu nevarnejši, po slabe pol ure igre je tudi povedel. V 27. minuti je Eden Hazard s krasnim preigravanjem prodrl v kazenski prostor in izsilil prekršek Laurenta Koscielnyja. Glavni sodnik Martin Atkinson je nemudoma pokazal na belo točko, Belgijec je strel z 11 metrov suvereno izvedel in svojo ekipo popeljal v vodstvo.

Topničarji so v končnici prvega dela pritisnili na Čechova vrata, a si jim kakšne vidnejše priložnosti ni uspelo pripraviti.

Costa z Lobom ugnal Szczesnyja
Arsenal je v drugem polčasu stopil na plin, začel je oblegati vrata gostiteljev, ki so se uspešno branili. Domačim navijačem je zastal dih po strelu Santija Cazorle, ki pa je zletel mimo leve vratarjeve vratnice. Po slabi uri igre je Wojciech Szczesny rešil avtogol, potem ko je Mathieu Flamini proti lastnemu golu preusmeril ostro Hazardovo podajo. Žoga se je odbila od zunanjega dela desne vratnice. V 65. minuti so gostje zahtevali najstrožjo kazen, ko naj bi Cesc Fabregas po strelu Jacka Wilshera v kazenskem prostoru igral z roko, a je sodnikova piščalka ostala nema. Gostitelji so potrpežljivo čakali na novo priložnost, ponudila se jim je v 78. minuti. Fabregas je z natančno visoko globinsko podajo v ogenj poslal Diega Costo, ki je hladnokrvno z lobom ukanil gostujočega vratarja in zadel za 2:0.

Chelsea je mirno zadržal prednost do konca srečanja. Zadnja priložnost na tekmi se je v sodnikovem dodatku ponudila Costi, ki je žogo iz neposredne bližine poslal krepko prek vrat, a je bil Brazilec ob podaji z desne strani tudi v prepovedanem položaju.