Leo Messi je odločen, da po 23 letih in dveh finalnih porazih v zadnjih dveh letih končno prinese Argentini novo veliko člansko lovoriko. A najpre morajo zdaj
Leo Messi je odločen, da po 23 letih in dveh finalnih porazih v zadnjih dveh letih končno prinese Argentini novo veliko člansko lovoriko. A najpre morajo zdaj "gavči" izločiti gostitelje razširjenega južnoameriškega prvenstva ZDA. Foto: Reuters
Eduarod Vargas (Čile) - Guillerme Ochoa (Mehika)
Prizor, ki so ga Mehičani pred polnimi tribunami lastnih navijačev v bližini San Francisca videli kar sedemkrat. Čilenec Eduardo Vargas je na 10 tekmah v karieri na Copi Americi skupno dosegel kar 10 golov. Foto: Reuters
Visoki zmagi Argentine in Čila
Dve visoki zmagi v četrfinalu Cope

ZDA gostijo posebno izvedbo Cope ob stoletnici prvega južnoameriškega prvenstva v nogometu. Tretji četrtfinale je potekal na obrobju Bostona v Foxboroughu, kjer je Argentina hitro prevzela vajeti igre proti Venezueli v svoje roke, ta pa se je sicer trmasto upirala. Lionel Messi je že v 8. minuti s predložkom našel Gonzala Higuaina, ki je čez 20 minut podvojil prednost. Tik pred odmorom je Sergio Romero ubranil najstrožjo kazen Luisu Seijasu, ki ga je neuspešno skušal pretentati s panenko.

Golu dodal še dve podaji
Po uri igre je zadel še Messi in s četrtim golom na turnirju sam prišel do 54. gola v dresu Argentine, s čimer je ujel dosedanjega rekorderja Gabriela Batistuto, pri čemer je "Bolha" potreboval kar 111 nastopov, "Batigol" pa samo 77. Za piko na i je najboljši nogometaš sveta podal še rezervistu Eriku Lameli za končnih 4:1. Vmes je nekaj upanja Venezuelcem vlil glavni napadalec Salomon Rondon, ki je predtem že stresel vratnico, dvakrat pa ga je ustavil Romero.

Čilski šov v režiji štirikratnega strelca Vargasa
V Santa Clari v Kaliforniji si je Mehika v domačem ozračju privoščila popolno blamažo. 22 tekem El Tri sploh ni poznal poraza in je veljal za edinega dostojnega izzivalca Argentine. Vendar so Mehičani v četrtfinalu povsem odpovedali, branilec naslova Čile pa je pokazal noro napadalno in učinkovito igro. Iz 21 poskusov so Čilenci 11-krat ustrelili v okvir vrat in kar sedemkrat matirali obupanega Guillerma Ochoo.

Štiri gole je dosegel Eduardo Vargas, pri čemer je do hat-tricka prišel v le 13 minutah. Prvi in zadnji gol je dosegel Edson Puch, seveda pa ni šlo brez vidnega prispevka prvih dveh zvezdnikov: Alexis Sanchez je golu dodal še dve podaji, dvakrat je bil podajalec tudi Arturo Vidal.

Za vstop v finale Cope Americo Centenario se bodo pomerile ZDA z Argentino v Houstonu in Kolumbija s Čilom v Chicagu.