Argentina v 180 minutah kvalifikacij za SP še ni dosegla gola. Foto: Reuters

riških kvalifikacij za svetovno prvenstvo ni našla poti do mreže nasprotnika. Iz Paragvaja se vrača z nedoločenim izidom 0:0.

Argentinci tako pričakujejo derbi z Brazilci 13. novembra z le eno točko, potem ko so na prvi tekmi doma izgubili proti Ekvadorju z 0:2. Brazilci so brez večjih težav s 3:1 odpravili Venezuelo. V prvem polčasu je dvakrat zadel nogometaš Chelseaja Willian. Prvi gol je zabil še pred koncem prve minute.

V derbiju kroga je Urugvaj s 3:0 nadigral Kolumbijo. Goste je v Montevideu načel Diego Godin, v drugem polčasu pa sta se med strelce vpisala še Diego Rolan in rezervist Abel Hernandez.

Najbolj divjo tekmo so videli gledalci v Limi, kjer je Čile s 3:4 ugnal Peru. Že v prvem polčasu, v katerem je bil v 23. minuti izključen domači vezist Alberto Cueva, je bilo doseženih pet zadetkov. Za Čile je dva zadetka dosegel napadalec Arsenala Alexis Sanchez, ki je na zadnjih petih tekmah za reprezentanco in klub zabil devet golov.