Yannick Ferreira-Carrasco je dosegel drugi zadetek za Atletico. Foto: EPA
Jackson Martinez
Jackson Martinez je unovčil veliko napako v obrambi netopirjev. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je dosegel drugi hat-trick v Primeri division. Foto: EPA

Pred 51.100 na stadionu Vicente Calderon so gostitelji začeli zelo odločno. Že v 5. minuti je strel Kokeja z bližine sijajno zaustavil Jaume Domenech. Colchonerosi so povedli v 32. minuti, ko je po napaki Shkodrana Mustafija in Aderllana Santosa zadel Jackson Martinez. Pet minut pred odmorom je Yannick Ferreira Carrasco z roba kazenskega prostora povišal na 2:0.

Atletico je imel vse pod nadzorom do 72. minute, ko je Diego Godin v kazenskem prostoru podrl Mustafija. Rezervist Paco Alcacer je z bele točke poslal Jana Oblaka v napačno smer. V zadnjih minutah so gostje pritisnili, poskušali so z visokimi žogami, ki pa jih je Oblak zlahka lovil.

Ko ni Messija trese Suarez
Barcelona zmaguje tudi brez poškodovanega Lionela Messija. Na Camp Nouu je za hladen tuš poskrbel Borja Baston, ki je v 10. minuti v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Keka. V 21. minuti so Katalonci izenačili, Sandro Ramirez je poslal žogo v kazenski prostor, z glavo pa je bil na pravem mestu Suarez.

Tudi v drugem polčasu je najprej zapretil Eibar, strel Bastona z glavo pa je obranil Claudio Bravo. V naslednji akciji je Suarez po podaji Neymarja z desnico zatresel mrežo. Barca je imela v nadaljevanju premoč, Ivan Raktić je za las zgrešil s prostega strela z 22 metrov četrt ure pred koncem.
V 84. minuti je bil izključen Javier Mascherano, ki je žalil stranskega sodnika, Carlos del Cerro Grande pa mu je pokazal direktni rdeči karton. Eibar ni uspel unovčiti prednosti igralca več, saj je že naslednji akciji Neymar po protinapadu našel Suareza, ki si je mojstrsko zaustavil žogo s prsmi in postavil končni izid. V sodnikovem dodatku bi lahko zadel še četrtič, vendar se je izkazal vratar Eibarja Asier Riesgo.

"Ne smemo si več privoščiti zaostanka na začetku tekme. V nadaljevanju je nato vedno težko. Lani si nismo privoščili takih napak," je pojasnil Urugvajec, ki je točno pred letom dni odigral prvo tekmo v dresu Barcelone, ko so Katalonci izgubili na el clasicu v Madridu.