Thomas Vermaelen se je veselil prvega zadetka v Primeri division. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je navijačem pokazal priznanje, ki ga je dobil v četrtek v Monte Carlu, ko je bil izbran za najboljšega nogometaša v Evropi v pretekli sezoni. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je začel in končal šov kraljevega kluba na uvodni domači tekmi. Foto: EPA
Atletico Madrid
Madridski Atletico je z odlično igro odnesel vse tri točke iz Seville. Foto: EPA

Nogometaši Barcelone so kar tekmovali, kdo bo zapravil več priložnosti. Imeli so veliko premoč (streli na vrata 22:4, v okvir vrat 13:1, koti 15:2, posest 75:25 %). 31-letni kamerunski vratar je bil vedno na pravem mestu, le v 73. minuti je klonil.
Lani je Malaga s Camp Noua presenetljivo odnesla vse tri točke (0:1), doma pa je iztržila remi (0:0). Znova se je izkazala za izredno neugodno ekipo, ki z disciplinirano igro povzroča številne težave favoritom.
V 18. minuti je Juan Carlos opazil, da Claudio Bravo stoji kakšnih 20 metrov zunaj svojih vrat, žogo je s polovice igrišča poslal proti golu, a je za las zgrešil. Žoga je pristala na vrhu mreže, Bravo pa si je lahko pošteno oddahnil. Po pol ure igre je po podaji Lionela Messija z glavo streljal Javier Mascherano, ki je stresel prečko. Navijači Barcelone so bili v zaključku prvega dela dvakrat jezni na sodnika Santiaga Jaimeja Latreja, ki ni pokazal na belo točko. Posebej sporno je bilo dve minuti pred odmorom, ko je Miguel Torres v kazenskem prostoru igral z roko po akciji povratnika v začetno postavo Neymarja.
Na začetku drugega dela so Katalonci silovito pritisnili, Malaga ni več prišla iz svojega kazenskega prostora. Kameni je v 53. minuti sijajno posredoval po strelu Messija, po uri igre je Argentinec poskušal še s strelom v bližnji kot, a je bil kamerunski vratar znova na pravem mestu. Pritisk se je obrestoval v 73. minuti ko je Luis Suarez ušel po levi strani in podal pred vrata, Kameni je žogo odbil, a le do Vermaelena, ki jo je z levico z desetih metrov poslal v mrežo.
Malaga je bila najbližje izenačenju v sodnikovem dodatku, ko pa nekdanji napadalec zagrebškega Dinama Duje Čop ni uspel priti do natančnega strela.
Bale in James potopila Betis
Madridski Real, ki je prejšnji teden le remiziral v Gijonu (0:0), je na stadionu Santiago Bernabeu napolnil mrežo Betisa (5:0). Vsi načrti gostov so se podrli že v 2. minuti, ko je po podaji Jamesa Rodrigueza z glavo zadel Gareth Bale. Šest minut pred odmorom je James mojstrsko zatresel mrežo s prostega strela z roba kazenskega prostora.
Takoj na začetku nadaljevanja je Karim Benzema z glavo povišal na 3:0. V 50. minuti je James navdušil navijače s škarjicami za 4:0. Končni izid je postavil Bale z izjemnim strelom s 25 metrov v predzadnji minuti.

Oblak zaklenil vrata tudi v Sevilli
Madridski Atletico je na začetku sezone v odlični formi. Na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan so izbranci Diega Simeoneja odpravili Sevillo (0:3). Gostitelji so proti vratom Jana Oblaka sprožili kar 25 strelov, a Škofjeločan je bil vedno na pravem mestu. V 3. minuti je zaustavil poskus Cokeja. Še bolj nevarno je bilo v 32. minuti, ko je poskusil Benoit Tremoulinas. Tri minute zatem je Atletico povedel, po lepi akciji Antoina Griezmanna je zadel Koke. V sodnikovem dodatku je v desni spodnji kot sprožil Grzegorz Krychowiak, a Oblak je preprečil izenačenje.

V 78. minuti je Gabi povišal na 0:2 z izjemnim strelom s 30 metrov. Končni izid je postavil rezervist Jackson Martinez, ki je zabil prvenec v dresu Madridčanov.