David Alaba (levo) in Martin Harnik (v sredini) skupaj z navijači proslavljata uvrstitev na evropsko prvenstvo. Foto: EPA

Avstrijci so se prvič skozi kvalifikacije prebili na turnir najboljših reprezentanc stare celine, saj so leta 2008 na njem igrali kot gostitelji. Tokrat pa je zasedba selektorja Marcela Kollerja navdušila in že dva kroga pred koncem osvojila prvo mesto v skupini G.

Harnik dvakratni strelec
Avstrijce je v v vodstvo popeljal David Alaba, ki je v 9. minuti izkoristil enajstmetrovko. Prekršek zanjo je nad Zlatkom Junuzovićem napravil Kim Kallström. V 38. minuti je Martin Harnik na daljši vratnici pričakal podajo Marca Janka in z glavo povišal na 2:0. Harnik in Janko sta nato v drugem polčasu vsak s še po enim golom potrdila velik uspeh Avstrijcev. Častni gol za domače je v sodnikovem podaljšku dosegel Zlatan Ibrahimović.

Švede je na drugem mestu prehitela Rusija, ki je napolnila mrežo Liechtensteina (7:0).