Cristiano Ronaldo in Gareth Bale sta bila junaka večera. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema je potrdil zmago Reala. Foto: EPA
Ivan Rakitić
Ivan Rakitić je dosegel dva zadetka, z druge najstrožje kazni pa je meril previsoko. Foto: EPA

Prva dva zadetka za kraljevi klub je dosegel najdražji nogometaš sveta Gareth Bale, hat-trick pa je prispeval Cristiano Ronaldo.

Šov se je začel v 13. minuti, ko je Karim Benzema podal do Balea, ki je z levico poslal žogo pod prečko. V 27. minuti je razigrani Valižan izvedel prosti strel z desne strani, Alberto Moreno pa je v živem zidu z roko preusmeril let žoge, ki je presenetila vratarja Beta in končala v mrežo. Po pol ure igre je Fernando Navarro v kazenskem prostoru podrl Isca, z bele točke je Ronaldo povišal na 3:0.

Sevilla ekspresno ujela priključek
Vse je že kazalo na gladko zmago Reala, Sevilla pa je v dveh minutah ujela priključek. V 38. minuti je Sergio Ramos od zadaj porinil Dioga Figueirasa, sodnik Jose Antonio Teixeira Vitienes pa je znova stegnil desnico proti beli točki, Ivan Rakitić je bil zanesljiv. V naslednji akciji je Jairo Samperio našel Carlosa Bacco, ki je z bližine znižal na 3:2.

Dva gola Benzemaja za odločitev
V 53. minuti je Bale našel Karima Benzemaja, ki je izkoristil veliko zmedo obrambe Seville. Po uri igre je znova udarila naveza Bale-Ronaldo, Portugalec je povišal na 5:2. Le tri minute zatem je Rakitić z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora vlil novo upanje Sevilli.
V 72. minuti je Benzema zaposlil Ronalda, ki je streljal, odbita žoga pa je prek Beta končala v mreži. Gostje so imeli priložnost za nov priključek, a je Rakitić z najstrožje kazni meril prek vrat. Vstopil je tudi Luka Modrić, Hrvata je podrl Stephane M'Bia in si prislužil drugi rumeni karton četrt ure pred koncem. Piko na i izjemnemu večeru je postavil Benzema z glavo po podaji Marcela v 80. minuti.