Mario Balotelli je sredi tedna iz enajstmetrovke Cityju zagotovil točko na tekmi Lige prvakov proti Borussii Dortmund (1:1), v soboto pa se v angleškem prvenstvu ni izkazal. Foto: Reuters

Na tekmi angleškega nogometnega prvenstva je sporni italijanski napadalec Manchester Cityja igral do 55. minute, ko ga je prvi vodstvu Cityja 1:0 zamenjal Sergio Agüero. Balotelliju so gledalci medlo zaploskali, medtem ko je Argentinec prejel bučen aplavz in nato navdušil z igro. Zadetek je dosegel že po petih minutah. Na koncu je bilo 3:0 za branilce naslova.

22-letni Balotelli se po zamenjavi ni usedel na rezervno klop, ampak je odkorakal v garderobo in nato takoj rezerviral sedež na letalu za polet domov. Pomočnik trenerja David Platt ni znal pojasniti takšnega vedenja: "Ne vem, zakaj je šel naravnost v tunel in v garderobo. Ne, ni bil poškodovan."

Menedžer Manchester Cityja Roberto Mancini do Balotellijeve igre ni bil kritičen: "Dobro je igral, vendar mislim, da zna tudi bolje." Mancini je predvsem vesel, da se je njegova ekipa predstavila v dobri luči: "Če na prvih petih tekmah letošnje Premier lige nismo igrali dobro, smo se zelo izkazali na zadnjih dveh. Mislim, da napredujemo."

Angleški mediji so vedno bolj prepričani, da bo Mancini januarja poskušal prodati Balotellija, ki sicer velja za odličnega nogometaša, vendar je njegovo vedenje pogosto neprimerno.