Xavi in Pedro sta sodelovala pri vodilnemu zadetku Barcelone. Foto: Reuters
Barcelona
Nogometaši Valladolida so novim prvakom pred tekmo postavili "pasillo". Foto: EPA

Lani je Real osvojil 100 točk, Barca pa jih ima zdaj dva kroga pred koncem, ko si je že zagotovila naslov prvaka, 94. Katalonci so povedli v 21. minuti. Xavi Hernandez je na sredini ukradel žogo in krenil v protinapad. Z natančno podajo je žogo prepustil Pedru Rodriguezu, ki je utekel po desni. Napadalec je sprožil 's prve' in nespretnemu Jaimeju žogo spravil za hrbet.

Še pred koncem prvega polčasa je Barca povišala prednost. Xavi je izvedel kot, Cesc Fabregas ni bil dovolj visok, je pa žoga zadela nespretnega gostujoča Marca Valientjea in se odbila v mrežo. 26-letni Katalonec je sicer vzgojen pri Barceloni. Minuto pred koncem rednega dela je Valladolid dosegel gol. Martin Montoya je v kazenskem prostoru podrl Manucha, z bele točke pa je bil zanesljiv Victor Perez.

Valencia in Sociedad v boju za 4. mesto
Real in Atletico sta zaradi petkovega finala kraljevega pokala, ki ga je z 2:1 dobil slednji, tekme 36. kroga odigrala vnaprej. Oba sta zanesljivo zmagala. Atletico je s 3:1 odpravil Celto, Real pa s 6:2 Malago. Prva tri mesta so oddana, je pa zato bolj zanimiv boj za četrto, ki pelje v kvalifikacije za Ligo prvakov.

Kandidata za prosto mesto sta Valencia in Real Sociedad. Trenutno sta izenačena pri 62 točkah, v boljšem položaju pa so Baski. Klub iz San Sebastiana je z 2:1 v gosteh ugnal Sevillo, netopirji pa so bili z 1:0 boljši v predmestju Madrida pri Getafeju.