Dvakratni strelec Cristiano Ronaldo je možno krvavel po udarcu Fabiana Schärja. Foto: Reuters
Luis Suarez in Lionel Messi sta imela šov v drugem polčasu. Foto: Reuters

V prvem polčasu so se gostitelji dobro upirali evropskim prvakom na stadionu Benito Villamarín. Sergi Roberto in Lionel Messi sta imela najlepši priložnosti za Katalonce, a nista bila natančna.

Po uri igre je Luis Suarez sijajno zaposlil Ivana Rakitića, ki je stekel v prazen prostor in z levico zatresel mrežo. Sedem minut zatem je Sergio Busquets prišel do žoge na sredini igrišča in takoj natančno podal do Messija, ki je zlahka povišal na 0:2. V 69. minuti je Rakitić z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Suarez z izjemnim volejem poslal žogo ob vratnici v mrežo.

Gostitelji so bili nemočni, puščali so vse več prostora v obrambi in Barcelona je to znala unovčiti. Suarez je deset minut pred koncem našel Messija, ki je premešal obrambo in si naravnal žogo na levico za 0:4. Argentinski virtuoz je minuto pred koncem podal do Suareza, ki je zabil žogo pod prečko.

Katalonci meljejo v drugih polčasih
Barcelona je samo v drugem polčasu dosegla kar 40 izmed 57 zadetkov v letošnji sezoni. Le Valencia je zadela večkrat v 90 minutah, netopirji so dosegli 41 golov.

"Betis je igral zelo tvegano. Zelo visoko so se postavili na igrišču, naše nosilce igre so pokrivali po celotnem igrišču. Na začetku tekme so bili sveži in odločni. Imeli smo veliko težav, a v drugem polčasu se nam je odprlo. Ko smo zadeli prvič, so se gostitelji odprli in znali smo unovčiti veliko prostora," je bil zadovoljen trener Barcelone Ernesto Valverde.

Real po zaostanku do sedmice
Madridski Real, ki za Barcelono zaostaja ogromnih 19 točk, se je na stadionu Santiago Bernabeu znašel v zaostanku. V 23. minuti je Adrian Lopez šokiral gostitelje, ki pa so se hitro pobrali. Še do odmora sta Nacho in Gareth Bale poskrbela za preobrat.

V drugem polčasu je Deportivo popolnoma popustil. Dvakrat je zadel tudi Cristiano Ronaldo. V 84. minuti je bil natančen z glavo po podaji Lucasa Vazqueza. Portugalec je moral nato zapustiti, saj ga je Fabian Schär zadel v arkado in je močno krvavel.
"Potrebovali smo tako tekmo. Mislim, da smo dobro igrali že proti Villarrealu doma, a nismo zadeli. Tokrat smo bili zelo učinkoviti. Z drugim polčasom sem navdušen," je pojasnil trener Zidedine Zidane.