Gerard Pique je načel mrežo Interja. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez
Pedro Rodriguez je dobil priložnost zaradi poškodb Lionela Messija in Zlatana Ibrahimovića. Guardioli se je oddolžil z golom. Foto: EPA
Juan Manuel Vargas
Perujski napadalec Juan Vargas je zapečatil usodo petkratnih evropskih prvakov iz Liverpoola. Foto: EPA
Unirea
Romunska Unirea je z zmago nad Sevillo ohranila upanje za osmino finala. V zadnjem krogu ne sme izgubiti v Stuttgartu. Foto: EPA
David Ngog
David Ngog je poskrbel za zgodnje vodstvo Liverpoola. Foto: Reuters
Alejandro Dominguez in Andrij Jarmolenko
Na obračunu v Kazanu je rahlo snežilo. Najlepšo priložnost za domače je zapravil Argentinec Alejandro Dominguez. Foto: Reuters
Liverpool kljub zmagi brez osmine LP-ja

Trener katalonskega ponosa Pep Guardiola je na klopi pustil povratnika po poškodbi Messija in Ibrahimovića, a odsotnost najboljših napadalcev se ni prav nič poznala igri njegovih varovancev. Ti so vse opravili že v 1. polčasu, ko so popolnoma zasenčili goste. V 10. minuti je s kota podal Xavi, Thierry Henry je predložek podaljšal na drugo vratnico, kjer je Gerard Pique dobil dvoboj s Thiaggom Motto in z nogo zabil žogo v mrežo.

Pedro Rodriguez končal šolsko akcijo
V 15. minuti je Xavi s prostega strela za las streljal čez vrata Julia Cesarja. Barcelona je bila tudi v nadaljevanju precej boljši nasprotnik in je vodstvo povišala v 26. minuti. Po izjemni akciji Xavija in Danija Alvesa je zadetek z desne strani kazenskega prostora dosegel Pedro Rodriguez Ledesma. Katalonci so v 1. polčasu, ki je spominjal na lanske šampionske predstave, nadigrali Inter, o čemer govori tudi statistika: posest žoge - 60:40, streli v okvir vrat - 3:1.

Očitno senzacije z vzhoda ne bo ...
V 2. polčasu se je igra nekoliko umirila. Barcelona je zlahka nadzirala potek tekme, medtem ko si Inter pravih priložnosti ni priigral. Barca se je z zmago - lepo popotnico pred nedeljskim derbijem proti madridskemu Realu - povzpela na vrh lestvice. V zadnjem krogu si na gostovanju pri kijevskem Dinamu lahko privošči celo poraz z golom razlike. Interju za napredovanje v osmino finala zadošča že remi brez golov proti Rubinu, ki se je tokrat s prav takim izidom razšel z ukrajinskim prvakom.

Pirova zmaga Liverpoola, naprej Fiorentina
Liverpool
je v Debrecenu edini zadetek dosegel v 4. minuti. Po visoki podaji Fabia Aurelia s kota je bil v kazenskem prostoru Madžarov najvišji Jamie Carragher, ki je žogo poslal na drugo vratnico, kjer jo je David Ngog zbezal v mrežo. Liverpool je prevladoval na zelenici, a izid se do konca ni več spremenil. Izkazalo se je, da je zmaga "redsov" pirova, saj je Fiorentina na drugi tekmie premagala Lyon z 1:0 in si zagotovila napredovanje v osmino finala. Junak srečanja v Firencah je bil perujski napadalec Juan Vargas, ki je v 28. minuti izkoristil enajstmetrovko, potem ko je Aly Cissokho podrl Marca Marchionnija. Domači so predtem dvakrat zadeli okvir vrat.

Topničarji 10. leto zapored preživeli skupinski del
Arsenal je izkušeno opravil s Standardom iz Liegea. Samir Nasri in Denilson sta zmagovalca odločila z goloma v 1. polčasu. Gostje niso bili brez priložnosti, a jim je dvakrat veselje preprečil okvi vrat. Topničarji so se 10. leto zaporedoma uvrstili v izločilne boje.