Lionel Messi in druščina so še korak bližje naslovu španskega prvaka. Messi je dosegel 38. gol v prvenstvu, s čimer le za enega zaostaja za Cristianom Ronaldom. Foto: Reuters
Barcelona
Barcelona je vse dvome o zmagovalcu rešila v prve pol ure. Foto: EPA

Katalonci so povedli v 9. minuti, ko je Lionel Messi izkoristil enajstmetrovko po prekršku Alvara Arroya nad Luisom Suarezom. Messi je Vicenteja Guaito matiral z zadetkom v slogu Antonina Panenke.

Bravo preprečil izenačenje Getafeja
V 14. minuti je bil Getafe blizu izenačenju, saj je Fredy Hinestroza z roba kazenskega prostora že poslal žogo čez vratarja Claudia Brava, ki pa se je še pravočasno obrnil, stekel proti vratom in izbil žogo z golove črte.

Trije goli Barcelone v petih minutah
Nato pa se je začel šov Barcelone. V 25. minuti je Messi v kazenskem prostoru lepo našel Suareza, ki je s polvolejem, že v padcu, poslal žogo v mrežo za levo vratnico Guaite. Tri minute pozneje je Neymar po ukradeni žogi povišal na 3:0, v 30. minuti pa je Xavi z mojstrovino z roba kazenskega prostora poskrbel za potezo tekmo. Žogo je v mrežo poslal z diagonalnim strelom. Piko na i "atomskemu" prvemu polčasu je v 40. minuti postavil Suarez, ki je zadel iz podobnega položaja kot pred njim Xavi, ki mu je tokrat mojstrsko podal s peto.

Drugi gol Messija, vratnica Hinestroze
Na začetku drugega polčasa (47.) je Messi po samostojnem prodoru povišal na 6:0, nato pa so tudi Katalonci malo stopili s stopalke za plin. V nadaljevanju je trener Luis Enrique dal priložnost rezervistom. V 70. minuti se je priložnost za častni gol ponudila Hinestrozi, a mu je veselje preprečila vratnica.

Barcelona je s 27. prvenstveno zmago prednost pred Realom na vrhu lestvice povečala na pet točk. Real bo v sredo gostil Almerio.