Pierre-Emerick Aubameyang se je z dvema zadetkoma zavihtel na vrh lestvice strelcev. Dosegel je že pet golov. Foto: EPA
Arjen Robben in Franck Ribery
Arjen Robben in Franck Ribery sta zrežirala drugi zadetek Bayerna. Foto: EPA
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je izkoristil podajo Tonija Kroosa. Foto: EPA
Kevin-Prince Boateng
Kevin-Prince Boateng je preporodil Schalke, ki je slabo začel sezono. Foto: EPA

Rumeno-črni so v lanski sezoni izgubili oba obračuna s Hamburgom (2:3 in 1:4), zato so bili tokrat še bolj odločni. Že v 13. minuti je po podaji Marca Reusa s prostega strela Mats Hummels z glavo zadel prečko. Šest minut zatem je Marcel Schmelzer hitro izvedel prosti strel in našel Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je z levico matiral Reneja Adlerja. V 22. minuti je Henrik Mhitarjan z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Hamburg, ki je deloval popolnoma nemočno, je prišel do znižanja v 26. minuti, ko je mojstrsko z desnico zadel Ži Gin Lam.
Gala predstava Borussie v zadnje pol ure
V 49. minuti so gostje šele drugič streljali na gol in drugič zadeli. Po prostem strelu Rafaela van der Vaarta je z glavo izenačil Heiko Westermann. Gostitelji so nato silovito pritisnili, iz minute v minuto je bilo bolj vroče pred vrati Adlerja, ki je klonil v 63. minuti po strelu Aubameyanga z desne strani. Razigrani napadalec iz Gabona je v 73. minuti podal do Roberta Lewandowskega, ki si je lepo zaustavil žogo in z desnico povišal na 4:2. Že v naslednji minuti je bil natančen še Reus. Končni izid je postavil Lewandowski z glavo po podaji Nurija Sahina in 80.645 gledalcev na Westfalnu je bilo navdušenih.
Bavarci v prvem polčasu brez pravih idej
Nogometaši Hannovra so v prvem polčasu na Allianz Areni prikazali zelo disciplinirano igro, Bayern se je moral pošteno potruditi v nadaljevanju za zmago z 2:0. Pep Guardiola je Bastiana Schweinsteigerja pustil na klopi, saj še ni okreval po poškodbi. Manjkala sta tudi Javi Martinez in Thia Alcantara. Kapetan Philipp Lahm je zaigral na sredini igrišča.
Gostitelji so krenili silovito, v uvodne četrt ure so narekovali izjemen ritem, najlepšo priložnost pa je imel Thomas Müller, ki je v 7. minuti že preigral Rona Roberta Zielerja v vratih Hannovra, nato pa zadel le zunanji del mreže. V 18. minuti je Leon Andreasen spremenil smer žogi v svojem kazenskem prostoru in z lobom skoraj ukanil Zielerja, ki je s skrajnimi močmi žogo odbil prek vrat.
Prib zadel vratnico
Gostje so se otresli začetnega pritiska in Artur Sobiech je v 24. minuti po kotu z glavo le za las zgrešil. Še bolj vroče je bilo pred vrati Bayerna štiri minute pred odmorom, ko je Didier Ya Konan streljal z roba kazenskega prostora, Edgar Prib je spremenil smer žogi, ki se je od notranjega dela vratnice odbila nazaj v polje.
Mandžukić na pravem mestu
Na začetku drugega polčasa so Bavarci zvišali ritem. V 51. minuti je Arjen Robben na levi strani našel Tonija Kroosa, ki je sijajno zaposlil Maria Mandžukića v sredini, hrvaški napadalec pa je z levico zatresel mrežo. Gostje so bili najbolj nevarni v 58. minuti, ko je streljal Prib, Jerome Boateng pa je spremenil smer žogi, ki je le za kakšen meter zletela mimo vrat Manuela Neuerja. V 64. minuti je Franck Ribery na levi strani zaposlil Robbna, ki je nevarno streljal, Zieler je žogo odbil, a točno na nogo Riberyja, ki je z natančnim strelom z desnico s sedmih metrov povišal na 2:0.
V zaključku srečanja so evropski prvaki varčevali z močmi za torkovo tekmo Lige prvakov proti moskovskemu CSKA-ju.
Boateng že trese za Schalke
Schalke je prišel do treh točk v Mainzu (0:1). Odločil je Kevin Prince Boateng, ki je prišel pred koncem prestopnega roka iz Milana. V 34. minuti je izkoristil napako Šindžija Okazakija in z desnico zatresel mrežo.
Bayer iz Leverkusna je zmagal že četrtič v letošnji sezoni, v drugem polčasu so "lekarnarji" strli Wolfsburg (3:1). Junak je bil Stefan Kiessling, ki je najprej v 65. minuti zadel z glavo po podaji Gonzala Castra. V 92. minuti je po sijajni podaji Emreja Cana postavil končni izid. Wolfsburg tudi v 17. poskusu ni zmagal v Leverkusnu.