Vsi igralci so po koncu tekme oblekli majice z napisom 24. Še nobena ekipa v Nemčiji se ni marca veselila naslova. Foto: EPA
Toni Kroos
Toni Kroos je že v 6. minuti napovedal slavje Bavarcev v prestolnici Nemčije. Foto: EPA
Philipp Lahm
Philipp Lahm je dvignil pokal iz papirja, pravega bo prejel na tekmi zadnjega kroga doma proti Stuttgartu 10. maja. Foto: Reuters
Pep Guardiola in Bastian Schweinsteiger
Pep Guardiola ne pozna poraza v Bundesligi. Foto: EPA

Pep Guardiola še ni izgubil srečanja v nemškem prvenstvu. Bayern je nanizal 25 zmag in remija v Freiburgu in Leverkusnu (obakrat je bilo 1:1). To je bila že 19. zaporedna zmaga izjemne ekipe, ki lahko v letošnji sezoni ponovi lansko trojno krono.
Vse odločeno že po četrt ure
76.200 gledalcev je prvič v letošnji sezoni napolnilo olimpijski stadion v Berlinu. Ogromno je bilo tudi navijačev Bayerna, ki so se veselili že v 6. minuti, ko je Bastian Schweinsteiger na levi strani našel Thomasa Müllerja, ki je podal pred vrata, Christoph Janker je žogo nesrečno preusmeril, Toni Kroos pa jo je z desnico poslal v mrežo.
Osem minut zatem je Rafinha na roba kazenskega prostora našel "Schweinija", ki je poslal žogo pred vrata, kjer je Mario Götze z glavo povišal na 0:2. 176 cm visoki Götze res ni specialist za igro z glavo, a obramba Berlinčanov je popolnoma pozabila nanj. Sedem minut pred odmorom je Müller z glavo stresel prečko, Bayern je imel žogo v svoji posesti kar 80 odstotkov časa.
Ribery potrdil zmago in naslov
V drugem polčasu so gostje precej upočasnili ritem. Kazen je prišla v 66. minuti, ko je Rafinha v kazenskem prostoru pri skoku za žogo nespretno odrinil Adriana Ramosa, ki je sam izvedel najstrožjo kazen in matiral Manuela Neuerja. Bayern je nato znova zaigral precej podjetneje, v 79. minuti je Götze potegnil proti vratom in na levi strani našel Francka Riberyja, ki je z levico poslal žogo prek vratarja Thomasa Krafta v mrežo.
Na podelitev pokala bo treba počakati še mesec in pol
Po koncu tekme se je začelo veliko slavje, piva pa tokrat ni bilo. Priložnosti za klasično polivanje s hmeljnim napitkom bo še nekaj, podelitev "solatnega krožnika" bo na zadnji letošnji tekmi na Allianz Areni (10. maja proti Stuttgartu).
Srečni Pep dal prosto do petka
"Zelo sem zadovoljen. Še ena lovorika za ta klub, to je zelo pomembno. Vsem igralcem moram čestitati za to izjemno sezono. Skupaj gremo na večerjo, potem pa se začenja slavje. Treba je uživati v teh trenutkih. Zahvaliti se moram vodstvu kluba, da mi je dalo priložnost voditi tako neverjetno ekipo," je bil navdušen Guardiola, ki je dal igralcem prosto vse do petka. Sobotno srečanje proti Hoffenheimu bodo odigrali številni rezervisti, glavni zvezdniki bodo počivali za torkovo tekmo v Manchestru.
V četrtfinalu Lige prvakov se bo Bayern prihodnji torek na Old Traffordu pomeril z Manchester Unitedom. Rdeči vragi so v slabi formi, danes so izgubili mestni derbi proti Manchester Cityju z 0:3.
Koliko rekordov bo padlo?
V letošnji sezoni so mogoči številni rekordi Bundeslige. Še nobena ekipa v 51-letni zgodovini ni osvojila prvenstva brez poraza. V sezoni 1986/87 in lani je Bayern izgubil enkrat (obakrat proti Bayerju iz Leverkusna). V lanski sezoni so izbranci Juppa Heynckesa zbrali 91 točk. Številni strokovnjaki so dejali, da je to rekord za večne čase, a letos je mogoče zbrati celo 98 točk.
Še nobena ekipa ni zmagala na vseh 17 tekmah na domačem igrišču. Bayern je letos dobil vseh 13 tekem. Schalke v sezoni 1971/72, Bayern v sezoni 1972/73 in Wolfsburg v sezoni 2008/09 so dobili 16 izmed 17 tekem doma. Lani so Bavarci prejeli 18 golov, kar je rekord, letos so jih le 13, do konca pa je še sedem tekem. Lani je kar 21-krat mreža Bayerna mirovala, letos se je to za zdaj zgodilo 15-krat. V sezoni 1971/72 je ekipa z Gerdom Müllerjem na čelu zabila kar 101 gol, še 22 jih manjka. Ta rekord bo težko dosegljiv.
Fährmann preprečil zmago Borussie
84. derbi Porurja med Borussio in Schalkejem se je v Dortmundu končal brez golov. Blestel je vratar gostov Ralf Fährmann.