Bayer, ki je prejšnji teden izpadel iz Lige prvakov, je v zadnjih dneh dosegel dve lepi zmagi. Konec tedna je v Bundesligi Borussio Mönchengladbach odpravil kar s 5:0. Foto: Reuters
Rafinha in Xabi Alonso
Tekmo med Bayernom in Darmstadtom je v 40. minuti z evrogolom odločil Xabi Alonso. S 25 metrov je z volejem z desnico poslal žogo pod prečko. Foto: Reuters

Gostitelji so pred 12.000 gledalci presenetljivo povedli v 27. minuti, a je hitro, že štiri minute pozneje, iz bližine izenačil Javier Hernandez. V 55. minuti je za vodstvo z 1:2 zadel Stefan Kiessling, končni izid pa je v 83. minuti postavil Karim Bellarabi.
Štiri minute prej je pri Unterhachingu po prekršku nad Kamplom drugi rumeni karton prejel Ulrich Taffertshofer in moral predčasno pod prho.
To je bila sladka zmaga za farmacevte, ki še nikoli niso bili nemški prvaki. Najbližje so bili v zadnjem krogu Bundeslige 20. maja 2000, ko jih je Unterhaching šokiral z 2:0, ko so za naslov potrebovali le točko. Avtogol si je zabil zvezdnik Michael Ballack.