Claudio Pizarro, najboljši tuji strelec v zgodovini Bundeslige, je na Allianz Areni zadel štirikrat. Foto: EPA
Lukasz Piszczek in Robert Lewandowski
Robert Lewandowski (desno) je z 20 zadetki najboljši strelec nemškega prvenstva. Foto: Reuters

Kljub temu še niso mogli proslavljati 23. naslova nemškega prvaka. To bi se zgodilo, če Borussia Dortmund ne bi zmagala v Stuttgartu, toda Robert Lewandowski je z igralcem več (v 63. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Georg Niedermaier) v 82. minuti iz bližine zadel za zmago z 1:2, tako da bo moral Bayern na zabavo še malo počakati. Lewandowskemu je z desne strani podal rojak Lukasz Piszczek, strelec zadetka z glavo za 0:1 v 29. minuti.
Po prvem polčasu 5:0
V Münchnu, kjer je trener Jupp Heynckes spočil nekaj ključnih igralcev, je bil najbolj razpoložen Claudio Pizarro, ki je zadel štirikrat. Dva je prispeval Arjen Robben (izkazal se je tudi s podajo s peto Pizarru za njegov hat-trick v 53. minuti), po enega pa Xherdan Shaqiri, Bastian Schweinsteiger z glavo in Franck Ribery. Za Hamburg je bilo to izenačenje njihovega najvišjega poraza v 50-letni zgodovini Bundeslige. Prvič je v prvem polčasu (5:0) prejel kar pet zadetkov.
"Pizza" si želi več kot le en pokal
"Vsi smo bili razpoloženi za igro. Imel sem številne poškodbe, malo sem igral, zato so štirje zadetki res nekaj posebnega. V letošnji sezoni nemškega prvenstva nisem dosegel pred to tekmo še nobenega. En pokal imamo že skoraj v rokah, a hočemo tudi ostala dva. Upam, da naslednjo soboto v Frankfurtu potrdimo naslov prvaka. Letošnja ekipa ima izjemno kvaliteto, pripravljeni smo za več lovorik," je bil vesel Pizarro, ki je najboljši strelec med tujci v zgodovini Bundeslige, dosegel je že 164 golov.
Westermann: Sram me je!
"Za tak poraz ni nobenega opravičila. Sram me je! Preprosto neverjetno, kako slabo smo igrali. Sploh nismo naredili nobenih prekrškov, nihče ni igral agresivno, stali smo nekaj metrov stran od nasprotnikov. To je najhujši poraz v zgodovini kluba, zelo mi je žal navijačev, ki so se odpravili na dolgo pot. V naslednjem tednu bo treba najti prave odgovore in narediti analize. Igra je bila pod vsakim nivojem," je bil razočaran kapetan Hamburga Heiko Westermann.
Prav neverjetno, da je ta ekipa v letošnji sezoni dvakrat ugnala dortmundsko Borussio, na stadionu Westfalen celo s 4:1. HSV je na zadnjih treh tekmah na Allianz Areni prejel kar 20 zadetkov (0:6, 0:5 in 2:9).