Oscar Wendt je z natančnim strelom načel mrežo Bayerna. Foto: EPA
Andre Schubert in Pep Guardiola
Andre Schubert je zadal Pepu Guardioli prvi poraz v jesenskem delu Bundeslige - Španec tretjo sezono vodi Bayern, vse prejšnje poraze pa je doživel spomladi. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je odigral prvo tekmo po 11. marcu. Foto: EPA
Šindži Kagava, Marco Reus in Henrik Mhitarjan
Šindži Kagava je vstopil v 55. minuti, v 93. minuti pa je odločil derbi na Volkswagen Areni. Foto: EPA

V 15. krogu Bundeslige so Bavarci doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Pep Guardiola je bil neporažen v jesenskem delu nemškega prvenstva, na 49. tekmi pa je tudi španski strokovnjak moral priznati premoč tekmecu. Gostitelji so izgubili uvodnih pet srečanj, nato je odšel Lucien Favre, zamenjal ga je Schubert, ki je nanizal že osem zmag in dva remija. Borussia je znova na mestih, ki vodijo v Ligo prvakov.
Coman v vratnico
V prvem polčasu je imel Bayern premoč. V 25. minuti je nevaren strel Javija Martineza odbil Yann Sommer, pritekel je Kingsley Coman in s petih metrov stresel vratnico. Vratar Borussie je imel v prvem polčasu precej dela, vendar so bili streli Bavarcev premalo natančni.
Borussia prerojena v drugem polčasu
Bayern v drugem polčasu v dozdajšnjem poteku sezone ni prejel niti enega zadetka v Bundesligi, tokrat pa je bila zgodba popolnoma drugačna. V 54. minuti je Fabian Johnson ušel po levi strani, v kazenskem prostoru je Raffael lepo našel Oscarja Wendta, Šved pa je z desnico z desetih metrov poslal žogo v malo mrežico.
Borussia je dobila silovit zalet, v 64. minuti je Lars Stindl s peto podaljšal žogo do Juliana Korba, ki je popolnoma neoviran prišel do strela, Manuelu Neuerju je žogo uspelo odbiti v prečko. Obramba nemških prvakov je bila razglašena, Nico Elvedi je z glavo podaljšal žogo v kazenski prostor, razigrani Stindl pa z volejem poslal žogo prek Neuerja v mrežo. Gostje so po zaostanku vse stavili v napad, v 68. minuti je Korb v protinapad poslal Johnsona, ki je stekel po desni strani in z enajstih metrov z diagonalnim strelom povišal na 3:0.
Ribery vstopil prepozno
Guardiola se je prepozno spomnil na Francka Riberyja. Francoz se je vrnil na zelenico po devetmesečni odsotnosti zaradi poškodbe gležnja. Četrt ure pred koncem je zamenjal nerazpoloženega Roberta Lewandowskega. Na levi strani je takoj poživil igro in po lepi kombinaciji z Arturom Vidalom dosegel častni zadetek za Bayern. Zaključni pritisk Bavarcev ni obrodil sadov.
Dortmundčani le še pet točk zadaj
Spodrsljaj Bayerna je na večerni tekmi izkoristila dortmundska Borussia. Črno-rumeni so v dramatičnem zaključku dosegli zmago v Wolfsburgu (1:2) in se približali Bavarcem na pet točk. Volkovi so izgubili na Volkswagen Areni v Bundesligi prvič po 29 tekmah.
Reus kronal premoč
Izbranci Thomasa Tuchela so začeli odločno, v 2. minuti je Ilkay Gündogan s prostega strela zadel prečko, okvir vrat je stresel še Sven Bender v 5. minuti. Gostje so povedli v 32. minuti, ko je Josuha Guilavogui naredil veliko napako, žogo mu je odvzel Henrik Mhitarjan in jo poslal do Marca Reusa, ki je preigral Diega Benaglia in zatresel prazno mrežo.
Rezervist Kagava odločil v 93. minuti
Na začetku drugega polčasa je vstopil napadalec Bas Dost, ki je imel veliko priložnost po uri igre, a se je s parado izkazal vratar Roman Bürki. Pritisk gostiteljev se je stopnjeval, strel Vierinhe z glavo je Bender odbil z golove črte.
Na začetku sodnikovega dodatka je Lukasz Piszczek potegnil Andreja Schürrleja za ramo, nemški reprezentant je hitro padel in sodnik Tobias Stieler je pokazal na belo točko. Ricardo Rodriguez je bil natančen z levico z enajstih metrov. Jezni Dortmundčani so krenili v zadnji napad na tekmi, Mhitarjan je z leve strani lepo podal pred vrata, kjer je osamljeni rezervist Šindži Kagava z levico matiral Benaglia za veliko slavje Borussie.