Xabi Alonso in Rafinha sta poskrbela za novo zmago Bayerna v drugem polčasu. Foto: EPA
Dario Lezcano
Manuel Neuer je prvič v letošnji sezoni klonil - ukanil ga je Dario Lezcano. Foto: EPA
Gonzalo Castro
Gonzalo Castro je dvakrat zatresel mrežo nemočnega Darmstadta. Foto: EPA
Marco Fabian
Marco Fabian je Eintrachtu zagotovil tri velike točke. Foto: EPA

Trener Carlo Ancelotti je štiri dni po visoki zmagi nad Rostovom v Ligi prvakov (5:0) precej premešal postavo. Juan Bernat, Xabi Alonso, Renato Sanches, Franck Ribery in Kingsley Coman so začeli srečanje.

Odlična igra Ingolstadta v prvem polčasu
Ingolstadt se niti slučajno ni le branil. Matthew Leckie je v 8. minuti na levi strani sijajno zaposlil napadalca Daria Lezcana, ki je prišel sam pred Manuela Neuerja in ga matiral z desnico. Bavarci so prejeli prvi zadetek v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih, Neuer je klonil prvič po 7. maju.

Štiri minute zatem je Arturo Vidal z drsečim štartom priboril žogo, Franck Ribery pa je v kazenskem prostoru našel Roberta Lewandowskega. Poljak je z levico mojstrsko lobal Örjana Nylanda, ki je stekel preveč iz vrat. Gostje so se zelo organizirano branili, prežali so na protinapade in imel v prvem polčasu celo več strelov na vrata (4:7).

Xabi Alonso in Rafinha zadela od daleč
V 50. minuti je Xabi Alonso po podaji Riberyja z močnim strelom z desnico z 20 metrov povišal na 2:1. Gostje so še naprej pretili, Neuer je obranil nevaren strel Leckieja, v 68. minuti pa je rezervist Lukas Hinterseer zapravil izjemno priložnost, ko je bil popolnoma sam pred Neuerjem, a je z desetih metrov meril mimo vrat. Kazen je prišla šest minut pred koncem, ko so gostitelji izvedli protinapad, Ribery je na desni strani našel Rafinho. Brazilec je z diagonalnim strelom z 20 metrov poslal žogo v malo mrežico.

Dortmundčani v sijajni strelski formi
Borussia iz Dortmunda je drugič ta teden zmagala s 6:0. V sredo je v Varšavi napolnila mrežo Legie iz Varšave, tokrat pa je na Westfalnu padel Darmstadt.

V prvem polčasu ni kazalo na polom gostov, saj je edini zadetek dosegel Gonzalo Castro v 7. minuti. Na začetku drugega dela je vstopil Roman Bezjak. V 48. minuti je Raphael Guerreiro močno streljal, vratar Michael Esser je žogo odbil, s treh metrov pa jo je v mrežo pospravil Adrian Ramos. V 54. minuti je Christian Pulisic z levico povišal na 3:0. Tri minute zatem je Peter Niemeyer prejel drugi rumeni karton in do konca tekme so črno-rumeni zadeli še trikrat.

Kampl oplazil prečko, Hernandez zapravil 11-m

Eintracht je ugnal Bayer iz Leverkusna z 2:1. Odločilni zadetek je dosegel Mehičan Marco Fabian v 79. minuti. Dve minuti pred koncem je Javier Hernandez z bele točke zadel le vratnico. Kevin Kampl je v 75. minuti streljal s 25 metrov, žoga je oplazila vrh prečke.
Po novem polomu Skripnik odpuščen
Na sobotni večerni tekmi je Borussia iz Mönchengladbacha odpravila Werder s 4:1. Že po prvem polčasu so gostitlelji vodili kar s 4:0. V nedeljo je vodstvo Werderja odpustilo 46-letnega trenerja Viktorja Skripnika. Poleg njega odhajata še pomočnika Torsten Frings in Florian Kohlfeldt. Na naslednjih tekmah proti Mainzu in Wolfsburgu bo moštvo vodil dozdajšnji trener podmladka Alexander Nouri.

3. krog:
BORUSSIA (D) - DARMSTADT 6:0 (1:0)
Castro 7., 78., Ramos 48., Pulisic 54., Rode 85., Mor 88.
RK: Niemeyer 57./Darmstadt
Bezjak (Darmstadt) je igral od 46. minute.

EINTRACHT - BAYER LEVERKUSEN 2:1 (0:0)
Meier 53., Fabian 79.; Hernandez 60.
Hernandez je v 88. minute z 11-m zadel vratnico. Kampl (Bayer) je igral vso tekmo.

BAYERN - INGOLSTADT 3:1 (1:1)
Lewandowski 12., Xabi Alonso 50., Rafinha 84.; Lezcano 8.

Bayern: Neuer, Rafinha, Kimmich, Javi Martinez, Juan Bernat, Xabi Alonso, Renato Sanches (61./Thiago), Vidal, Coman (46./Douglas Costa; 83./J. Boateng), Ribery, Lewandowski.

Ingolstadt: Nyland, Levels, M. Matip, Tisserand, Suttner, Roger, Gross, Leckie, Hartmann (71./Lex), Morales (63./Hinterseer), Lezcano.

Sodnik: Patrick Ittrich

HAMBURGER SV - RB LEIPZIG 0:4 (0:0)
Forsberg 66./11-m, Werner 72., 77., Selke 92.

HOFFENHEIM - WOLFSBURG 0:0

KÖLN - FREIBURG 3:0 (3:0)