Thomas Müller je v letošnji sezoni dosegel že 19 golov. Foto: EPA
Thiago Alcantara
Thiago Alcantara je v Bundesligi zadel po 748 dneh. Foto: EPA
Pep Guardiola in Mario Götze
Pep Guardiola je dal priložnost Mariu Götzeju. Junak finala zadnjega svetovnega prvenstva je igral do 54. minute. Foto: Reuters
Marco Reus in Šindži Kagava
Marco Reus in Šindži Kagava sta zrežirala zmago Borussie. Foto: Reuters
Robert in Niko Kovač
Robert in Niko Kovač sta debitirala na klopi Eintrachta. Po visokem porazu na Borussia Parku je Frankfurt v težkem položaju. Foto: EPA

Trener Pep Guardiola, ki je bil sredi tedna na sestanku z vodstvom Manchester Cityja v Amsterdamu, je dal priložnost Mariu Götzeju, Robert Lewandowski je začel na klopi. Arjen Robben sploh ni bil v kadru, saj je v sredo na sporedu povratna tekma osmine finala Lige prvakov proti Juventusu, v Torinu je bilo 2:2.

Werder tudi brez Pizarra
Zlatko Junuzović
in Clemens Fritz sta prejšnji teden proti Hannovru (4:1) namenoma prejela rumeni karton, da bi odslužila kazen prav v Münchnu, dobila sta po 20.000 evrov kazni. Viktor Skripnik tudi ni mogel računati na napadalca Claudia Pizarra, ki je bil v zadnjih tednih v izjemni formi. Perujec je staknil poškodbo mišice. Veteran je srečanje proti nekdanjim soigralcem spremljal s tribune.

Coman neustavljiv na desni strani
Od prve minute so se vrstili napadi proti vratom Bremenčanov, ki so zdržali do 9. minute, ko je Kingsley Coman ušel po desni strani in podal v kazenski prostor, Götze je bil prekratek, zato pa je Thiago Alcantara z desnico zatresel mrežo. Po pol ure igre je bilo že vse odločeno. Znova je razigrani Coman z desne strani ušel branilcem, podal je nazaj do Thomasa Müllerja, ki je podstavil desno nogo, Felix Wiedwald je bil na pravem mestu, a je bil strel iz bližine premočan.

Velike napake branilcev Werderja
Na začetku nadaljevanja je Franck Ribery našel Thiaga, ki je z roba kazenskega prostora stresel prečko. V 66. minuti je Ribery sprožil z volejem z 18 metrov, Wiedwald je s sijajno parado žogo odbil, na pravem mestu pa je bil Müller, ki je z levico povišal na 3:0.
Četrt ure pred koncem je Müllerja zamenjal Lewandowski. Poljak je štiri minute pred koncem izkoristil veliko napako Alejandra Galveza, prišel sam pred Wiedwalda in ga z desnico rutinirano matiral. V zadnji minuti je Coman osmešil rezervista Ulissesa Garcio, nato pa zaposlil Thiaga, ki je iz bližine postavil piko na i.

O premoči Bayerna priča tudi statistika (streli na vrata 20:2, posest 83:17 %).
Smrt navijača zasenčila zmago Borussie
V Dortmundu je Borussia premagala Mainz z 2:0 in še vedno zaostaja za Bayernom za pet točk. Po pol ure igre je z desnico zadel Marco Reus, ki je izkoristil lepo podajo Gonzala Castra. Končni izid je psotavil Šindži Kagava v 73. minuti po podaji Pierra Emericka Aubameyanga.
Sredi drugega dela so na stadionu Westfalen sporočili, da je eden izmed navijačev umrl v bolnišnici, po srčnem infarktu mu niso mogli več pomagati. Navijači so prenehali navijati, tudi Kagava se ni veselil gola. Tekma je potekala v popolni tišini. Po koncu tekme so navijači zapeli "You'll never walk alone".