Mario Mandžukić (levo) je dosegel že šesti zadetek v letošnji sezoni nemškega prvenstva. Foto: EPA
Luiz Gustavo
Luiz Gustavo je z natančnim strelom načel mrežo Werderja. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus je bil za nekdanje soigralce neustavljiv. Foto: EPA
Artjoms Rudnevs
Artjoms Rudnevs je odločil tekmo v Hamburgu. Foto: EPA

Srečanje 6. kroga na razprodanem Weserstadionu ni navdušilo 42.100 gledalcev. V prvem polčasu je bilo preveč napak pri podajah na obeh straneh. Še najbližje je bil Claudio Pizarro z glavo v 43. minuti. Perujec je dobil aplavz na odprti sceni ob vrnitvi v Bremen, kjer je blestel med letoma 1999 in 2001 in tudi med letoma 2008 in 2012. Menedžer Klaus Allofs se mu je zahvalil s spominsko sliko.

Drugi polčas je bil precej zanimivejši. V 49. minuti je Franck Ribery s preigravanjem osmešil Clemensa Fritza, ki je šel dvakrat v napačno smer, nato pa še padel na tla, francoski virtuoz pa je z desnico s 13 metrov stresel vratnico. Pet minut zatem je Kevin de Bruyne ogrel dlani Manuela Neuerja, Nils Petersen pa ni dobro zadel žoge iz ugodnega položaja. Napadalec Werderja igra kot posojeni nogometaš Bayerna, kjer se lani ni naigral.

Heynckes je izbral prava jokerja
Trener Bavarcev Jupp Heynckes je po uri igre v ogenj poslal Mandžukića in Xerdana Shaqirija. Vratar Werderja Sebastian Mielitz je imel vse več dela, nevarno je zapretil Shaqiri, Ribery je meril za las mimo vrat. Devet minut pred koncem je Thomas Müller podal do Luiza Gustava, ki je z natančnim strelom z levico z 20 metrov poslal žogo pod prečko. Dve minuti zatem sta udarila rezervista, Shaqiri je našel Mandžukića, ki je z devetih metrov z desnico postavil končni izid.

Reus blestel proti nekdanjim soigralcem
Borussia iz Dortmunda, ki za Bavarci zaostaja že sedem točk, si tokrat ni privoščila novega spodrsljaja. Na Westfalnu so prvaki kar s 5:0 odpravili Borussio iz Mönchengladbacha. V 35. minuti je Marco Reus krenil s sredine igrišča, švignil mimo Alvara Domingueza v kazenskem prostoru in žogo med nogama vratarja Marca Andreja ter Stegna poslal v mrežo. Pet minut zatem je Neven Subotić z glavo povišal na 2:0.

V 70. minuti je sijajni Reus s 15 metrov z desnico zavrtinčil žogo pod prečko. Prava mojstrovina vezista, ki je lani blestel v dresu Borussie iz Mönchengladbacha. Na 4:0 je povišal Ilkay Gündogan po podaji Jakuba Blaszczykowskega. Galavečer v Dortmudu je končal Blaszczykowski pet minut pred koncem, 80.645 gledalcev je bilo navdušenih.

Hamburg in Stuttgart se pobirata
Hamburger SV je po prihodu Rafaela van der Vaarta popolnoma drugačno moštvo. V derbiju moštev s severa Nemčije je ugnal Hannover z 1:0. Odločil je Artjoms Rudnevs v 20. minuti po podaji van der Vaarta.

Prvo zmago je dosegel tudi Stuttgart, ki je odnesel vse tri točke iz Nürnberga (0:2). Že v prvi minuti je branilec Nürnberga Marcos Antonio naredil veliko neumnost, žogo je serviral Vedadu Ibiševiću, ki je darilo sprejel za vodstvo Stuttgarta. Bosanski napadalec je četrt ure pred koncem podal še za zadetek Martina Harnika.

Schalke načel mrežo Fortune
Fortuni iz Düsseldorfa je v uvodnih petih krogih uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno, v petek zvečer pa sta Klaas Jan Huntelaar in Joel Matip že v uvodnih 20 minutah zadela za vodstvo Schalkeja. V drugem polčasu je z dvema goloma točko za Fortuno rešil Dani Schachin (2:2).