Arjen Robben je vstopil v 74. minuti in potrdil zmago Bayerna. Foto: Reuters
Kyriakos Papadopoulos
Kyriakos Papadopoulos je z glavo načel mrežo Leipziga. Foto: Reuters
Nogometaši Darmstadta so pripravili veliko presenečenje. Foto: Reuters

Predsednik Uli Hoeness je bil nezadovoljen z igro v zadnjem mesecu. Prejšnji teden je Schalke odnesel točko z Allianz Arene (1:1), tudi pokalna zmaga nad Wolfsburgom (1:0) pa niti slučajno ni prepričala zahtevnih navijačev. Štiri dni pred prvo tekmo osmine finala Lige prvakov z Arsenalom serijski nemški prvaki znova niso prikazali dobre igre.

V prvem polčasu so se gostitelji pred 15.200 gledalci na Audijevem Sportparku. Edino priložnost za Bayern je imel Robert Lewandowski v 20. minuti, ko je po natančni podaji Xabija Alonsa lobal vratarja Martina Hansena, a je žogo meter pred golovo črto izbil kapetan Ingolstadta Marvin Matip.

Na začetku drugega polčasa je Thomas Müller poslal žogo med nogama Hansena, a je Florent Hadergjonaj žogo izbil z golove črte. Müller tako ostaja pri enem zadetku v letošnji sezoni, potem ko je lani zadel kar 20-krat. Gostitelji so postajali vse pogumnejši, nevarni so bili predvsem po prekinitvah in napadalec Matthew Leckie je v 54. minuti streljal mimo vrat.

Carlo Ancelotti je bil že pošteno zaskrbljen, v igro je poslal Douglasa Costo in Arjena Robbna, ki sta precej dvignila ritem. V zadnjih desetih minutah je Bayern silovito pritisnil. Lewandowski je v 83. minuti s 25 metrov stresel stičišče vratnice in prečke. V zadnji minuti rednega dela je Müller z desne strani podal pred vrata, kjer so vsi branilci Ingolstadta pazili na Lewandowskega, Arturo Vidal pa se jim je izmuznil in s petih metrov z desnico le zatresel mrežo. Gostitelji so bili še v šoku, ko je Robben v sodnikovem dodatku prodrl v kazenski prostor in z levico postavil končni izid.

Zanesljiva zmaga Hamburga v Leipzigu
Bavarci so bili še bolj navdušeni, ko so izvedeli za izid iz Leipziga, kjer je Hamburger SV presenetljivo gladko odpravil rdeče bike (0:3). Kyriakos Papadopoulos, ki jeseni ni dobil priložnosti v Leipzigu, jo je nekdanjim soigralcem zagodel v 18. minuti. Branilec je zadel z glavo po podaji Nicolaija Müllerja iz kota. Šest minut zatem je Müller ponovil vajo iz kota, Brazilec Wallace pa je z glavo zabil žogo v mrežo za 0:2. Končni izid je postavil Aaron Hunt v sodnikovem dodatku.

Čolak šokiral Dortmundčane
Za pravo senzacijo so poskrbeli nogometaši Darmstadta, ki so na zadnjem mestu Bundeslige. Odločilni zadetek je dosegel Antonio Čolak v 67. minuti z desnico, žogo je poslal med nogama vratarja Romana Bürkija v mrežo.
Tuchel: Odpovedali smo na celi črti
"Zmaga Darmstadta je zaslužena. Prav ničesar nismo pokazali na igrišču. Že ob polčasu je bil izenačen izid za nas zelo ugoden. Gostitelji so izčrpali ves potencial, ki ga imajo, mi pa smo igrali precej pod našimi sposobnostmi. Odpovedali smo na celi črti," je bil jezen trener Thomas Tuchel.
Črno-rumenim se je zelo poznala utrujenost po 120-minutni pokalni bitki proti Herthi v sredo zvečer. Odmora ne bo veliko, saj je že v torek zvečer na sporedu prav tekma osmine finala Lige prvakov v Lizboni proti Benfici.