Velika junaka Bayernove zmage. Foto: Reuters
Thomas Müller
Schalke je v zadnjih letih postal stalna stranka Thomasa Müllerja. Foto: Reuters
Heung-Min Son
Nogometašem Hamburga (na sliki Heung Min Son, v ozadju trener Thorsten Fink) je uspela prava senzacija. Foto: Reuters

Ob tem je v četrtem krogu Bundeslige poleg Schalkeja prvič v sezoni in po 31 (!) ligaških tekmah na gostovanju pri Hamburgerju (3:2) pokleknila trenutna prvakinja, dortmundska Borussia, kar je za navijače bavarskega velikana prav tako pomemben podatek kot velika zmaga v Gelsenkirchnu.

Müller še tretjič med strelci v Gelsenkirchnu
Schalkeju prvič po 15 tekmah na domači tekmi v nemškem prvenstvu ni uspelo zatresti mreže; nazadnje jim je spodletelo prav tako proti Bayernu, ki je v AufSchalke Areni slavil na kar petih od zadnjih šestih tekem v Bundesligi, Schalke pa je proti velikim tekmecem dobil le eno od zadnjih osmih domačih tekem. Znova je blestel Müller, ki se je na gostovanju pri Schalkeju še tretjič vpisal med strelce.

Kroos s strelom po tleh načel domačo mrežo
V 58. minuti je postavil končni izid tekme po sijajni samostojni akciji, ko je z desne s "tunelom" preigral domačega branilca Christiana Fuchsa, nato pa z natančnim strelom v daljši vratarjev kot premagal Larsa Unnerstalla. Že tri minute prej je Müller še enkrat osmešil domačo obrambo in po dvojni podaji v prazen prostor spustil žogo Toniju Kroosu, ki jo je poslal v mrežo z lepo plasiranim diagonalnim strelom po tleh za zasluženo gostujoče vodstvo. Predtem sta najlepši priložnosti na tekmi zapravila Mario Mandžukić v 25. minuti in Müller v 54. minuti po strelih z glavo.

Perišić z dvema goloma ni rešil Borrusie
Borrusio iz Dortmunda kljub kar dvema zadetkoma poraza ni mogel rešiti Ivan Perišić. Za gostitelje, ki so v 59. minuti povedli s 3:1, je dva zadetka dosegel južnokorejski napadalec Heung Min Son. Prvič je zadel že v drugi minuti z glavo po podaji Rafaela van der Vaarta z leve, nato pa so vajeti igre v svoje noge vzeli gostje. Do odmora jim ni uspelo zadeti, nato pa je Perišić izenačil s prefinjenim lobom le 21 sekund po začetku drugega dela.

A HSV je silovito odgovoril in si v štirih minutah zagotovil prvo zmago sezone. Po golu Iva Iličevića je svojega tretjega v sezoni dosegel še Son.