Markus Feulner je z izjemnim strelom v prvi minuti drugega polčasa poskrbel za veliko navdušenje v Nürnbergu. Foto: EPA
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je že v 3. minuti zadel za vodstvo Bayerna. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je znova blestel na stadionu Westfalen. Foto: EPA
Andre Schürrle in Sascha Lewandowski
Andre Schürrle se s trenerjem Saschom Lewandowskim veseli prvega gola za Bsyer. Foto: EPA
Heung Min Son
Heung Min Son je v 63. minuti z desnico priigral tri točke Hamburgu, ki po zelo slabem štartu igra vse bolje. Foto: EPA

57. bavarski derbi so 22-kratni nemški prvaki začeli brez poškodovanih Arjena Robbna, Jeroma Boatenga in Francka Riberyja. Javi Martinez in kapetan Philipp Lahm sta začela na klopi. Heynckes je že mislil na izjemno pomembno tekmo 5. kroga Lige prvakov v torek v Valencii.

Mandžukić zadel za hitro vodstvo Bayerna
Gostje so v izjemnem vzdušju pred 50.000 gledalci začeli bolje. V 3. minuti je bil Javier Pinola prenizek, žoga je prišla do Tonija Kroosa, ki je z desne strani lepo zaposlil Maria Mandžukića. Hrvaški napadalec je z desnico zatresel mrežo; to je bil že njegov deveti zadetek v letošnji sezoni. V nadaljevanju je imel Bayern terensko premoč. Izjemno priložnost je zapravil branilec Rafinha, ki se je sam znašel pred vrati po podaji Xherdana Shaqirija. Tudi Kroos z glavo ni bil natančen.

Feulner z izjemnim strelom
Nürnbergu je uspel sanjski štart v drugi polčas, v 50. sekundi je z 28 metrov sprožil nekdanji vezist Bayerna Markus Feulner, z zavitim strelom je ujel Manuela Neuerja nepripravljenega in žoga je končala za njegovim hrbtom. Gostitelji so dobili silovit zalet, po podaji Pinole z leve strani se je popolnoma sam pred vrati znašel Timo Gebhardt, a je celo zgrešil žogo, Sebastianu Polterju pa je prav tako ni uspelo pospraviti v mrežo.

Nürnberg zdržal tudi z igralcem manj
Heynckes ni bil zadovoljen z igro, zato sta vstopila Javi Martinez in Lahm, a Bayern je bil še vedno popolnoma brez idej v napadu. Nürnberg je bil nevaren iz številnih prostih strelov, Polter je v 67. minuti z glavo meril za las mimo vrat. Četrt ure pred koncem je Gebhart prejel drugi rumeni karton, s komolcem je zadel Schweinstigerja v obraz. Gostje tudi z igralcem več niso dosegli zmagovitega zadetka.

Lewandowski odločil v Dortmundu
Borussia iz Dortmunda je premagala Greuther Fürth s 3:1 in za vodilnim Bayernom zaostaja še devet točk. Čez dva tedna bodo prvaki gostovali na velikem derbiju na Allianz Areni. Rumeno-črni so povedli že v 3. minuti, ko je po podaji Maria Götzeja zadel Robert Lewandowski. Dve minuti zatem so gostje presenetljivo izenačili, Zoltan Stieber je iz bližine izkoristil napako obrambe Borussie. Po četrt ure igre je Bernd Nehrig v kazenskem prostoru podrl Jakuba Blaszczykowskega, z bele točke je bil natančen Lewandowski. Blaszczykowski je tri minute pred koncem z odličnim preigravanjem prišel pred vrata, podal do Götzeja, ki mu ni bilo težko povišati na 3:1. V drugem polčasu so izbranci Jürgena Kloppa rutinirano zadržali prednost.

Poraz Schalkeja na BayAreni
Eintracht nadaljuje z odličnimi igrami, po zmagi nad Augsburgom s 4:2 za Bayernom zaostaja le še za osem točk.
Na večerni tekmi je Bayer odpravil Schalke z 2:0. V zadnji minuti prvega polčasa je Andre Schürrle po sijajnem prodoru zadel za vodstvo "lekarnarjev". Zmago je sredi drugega dela potrdil Steffan Kiessling po podaji Gonzala Castra.

12. krog:
BORUSSIA (D)
- GREUTHER FÜRTH 3:1 (3:1)
Lewandowski 3., 15./11-m, Götze 42.; Stieber 5.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Gündogan (73./Grosskreutz), Bender, Blaszczykowski (83./Leitner), Götze (66./Reus), Perišić, Lewandowski.

Greuther Fürth: Grün, Nehrig, Sobiech, Mavraj, Schmidtgal, Fürstner, Zillner (82./Nöthe), Stieber, Prib, Sararer, Azemi (73./Edu).

Sodnik: dr. Jochen Drees

NÜRNBERG - BAYERN 1:1 (0:1)
Feulner 46.; Mandžukić 3.
RK: Gebhart 76./Nürnberg

Nürnberg: Schäfer, Chandler, Nilsson, Klose, Pinola, Feulner, Simons, Frantz (66./Esswein), Kiyotake (80./Korczowski), Gebhart, Polter (89./Plattenhardt).

Bayern: Neuer, Rafinha (62./Lahm), van Buyten, Dante, Alaba, Timoščuk (53./Javi Martinez), Schweinsteiger, Müller, Kroos, Shaqiri, Mandžukić (77./Pizarro).

Sodnik: Manuel Gräfe

BORUSSIA (M) - STUTTGART 1:2 (1:1)
Stranzl 7.; Harnik 8., Brouwers 72./ag

HANNOVER - FREIBURG 1:2 (1:1)
Abdellaoue 33./11-m; Schmid 11., Rosenthal 56.

HAMBURGER SV - MAINZ 1:0 (0:0)
Son 63.

EINTRACHT - AUGSBURG 4:2 (2:1)
Mölders 7./ag, Aigner 32., Meier 52., 75./11-m; Koo 45., Mölders 64.

BAYER (L) - SCHALKE 2:0 (1:0)
Schürrle 45., Kiessling 67.
RK: Papadopoulos 82./Schalke

Bayer Leverkusen: Leno, Carvajal, Wollscheid, Toprak, Hosogai, L. Bender (77./Hegeler), Reinartz, Rolfes, Castro (88./Renato Augusto), Schürrle (90./Kohr), Kiessling.

Schalke: Unnerstall, Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs, Jones (74./Moritz), Neustädter, Farfan (69./Marica), Holtby (60./Barnetta), Draxler, Huntelaar.

Sodnik: Wolfgang Stark

WERDER - FORTUNA 2:1 (0:1)
Petersen 51., Bruyne 82.; Langeneke
10./11-m
RK: Lukimya-Mulongoti 77./Werder

HOFFENHEIM - WOLFSBURG 1:3 (0:2)
Derdiyok 89.; Hasebe 7., Dost 24., Naldo 78.

BAYERN 12 10 1 1 33:5 31 SCHALKE 12 7 2 3 22:14 23 EINTRACHT 12 7 2 3 25:18 23 BORUSSIA (D) 12 6 4 2 26:13 22 BAYER (L) 12 6 3 3 21:17 21 HANNOVER 12 5 2 5 25:20 17 WERDER 12 5 2 5 20:18 17 MAINZ 12 5 2 5 15:14 17 HAMBURGER SV 12 5 2 5 12:14 17 FREIBURG 12 4 4 4 16:14 16 BORUSSIA (M) 12 4 4 4 18:23 16 STUTTGART 12 4 4 4 14:20 16 WOLFSBURG 12 4 2 6 12:19 14 HOFFENHEIM 12 3 3 6 18:26 12 NÜRNBERG 12 3 3 6 10:18 12 FORTUNA DÜS. 12 2 5 5 11:18 11 GREUTHER FÜRTH 12 1 4 7 10:23 7 AUGSBURG 12 1 3 8 8:22 6