Rafael Benitez se je vrnil na Anfield, kjer je kot menedžer Liverpoola leta 2005 rdeče popeljal do naslova evropskih prvakov. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je na sedmih ligaških tekmah, ki jih je začel proti Newcastlu, zadel prav toliko golov. Čeprav je v soboto vknjižil šele 88. nastop, je bil to zanj že 51. gol za rdeče v vseh tekmovanjih. Foto: Reuters
Papiss Cisse
Papiss Cisse je na začetku drugega polčasa začel povratek Newcastle Uniteda na Anfieldu. Foto: Reuters
Kelechi Iheanacho
Kelechi Iheanacho je bil prvo ime srečanja na Etihadu. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je v Bournemouthu dvakrat zadel mrežo gostiteljev. Foto: Reuters

Tekma na Anfieldu je imela še poseben naboj zaradi vrnitve nekdanjega menedžerja rdečih Rafaela Beniteza, ki zdaj vodi klub s St. James's Parka. Kljub stoječim ovacijam pred začetkom tekme pa se je srečanje zanj začelo na najslabši možen način, saj je že po minuti igre po diagonalni dolgi podaji Alberta Morena iz obrata zadel Daniel Sturridge.

Sakho domnevno padel na dopinškem testu
Pred tekmo je udarila vest, da je Liverpoolov branilec Mamadou Sakho domnevno padel na dopinškem testu. V vzorcu Francoza senegalskih korenin so našli sredstvo za topljenje maščobe, ki vsebuje prepovedano substanco efedrin. Iz kluba so sporočili, da 26-letnik ne bo igral, dokler bo v postopku.

Po pol ure igre je moral vratar Karl Darlow še drugič po žogo v svojo mrežo, potem ko je z roba kazenskega prostora s plasiranim strelom pod prečko zadel Adam Lallana. 2:0 je bil tudi izid ob odmoru.

Črno-beli izenačili v 66. minuti
Newcastle je drugi polčas začel precej bolje. Gostje so hitro pritisnili na vrata gostiteljev in v četrti minuti nadaljevanja zaostanek prepolovili. Po visokem predložku z desne je let žoge precenil vratar Simon Mignolet, Papiss Cisse pa je z glavo ob drugi vratnici zlahka zadel za 2:1. Napadi 'srak' niso pojenjali, nekoliko so se umirili šele po slabi uri igre, ko je iz bližine na drugi strani zelenice zadel Roberto Firmino, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Po nekaj minutah blede igre z obeh strani so gostje vendarle uspeli poravnati izid. Jack Colback je po slabem posredovanju Liverpoolove obrambe sprožil proti vratom, žoga se je rahlo odbila od Dejana Lovrena in pristala za Mignoletovim hrbtom v mreži.

Do konca srečanja je bilo pestro na obeh straneh. Obe ekipi sta si pripravili nekaj (pol)priložnosti, vendar sta mreži obmirovali. Newcastle, ki je pod Benitezovim vodstvom remiziral tudi z Manchester Cityjem, je tako osvojil zlata pomembno točko v boju za obstanek med elito, Liverpool pa bo mesto v Ligi prvakov iskal v Evropski ligi.

Iheanacho blestel proti Stoke Cityju
Na prvi sobotni tekmi je Manchester City brez večjih težav doma odpravil Stoke City (4:0). Po dobre pol ure igre je led prebil Fernando, ki je po predložku Jesusa Navasa z desne strani z glavo žogo poslal za hrbet izkušenega Shaya Givna. Še pred odmorom je vodstvo sinjemodrih z bele točke po prekršku Ryana Shawcrossa nad Kelechijem Iheanachom podvojil Sergio Aguero. V nadaljevanju so gostje z Brittannie želeli zaostanek znižati, a je bila domača obramba, na čelu z vselej opreznim Joejem Hartom, kos nalogi. V 64. minuti se je nato gostujoča mreža zatresla še tretjič. Iheanacho je iz protinapada po podaji Pabla Zabalete dosegel 10. zadetek v letošnji sezoni, med strelce se je vpisal še deset minut pozneje, ko je po podaji rezervista Wilfrieda Bonyja najprej preigral vratarja Jakoba Haugaarda in žogo poslal v prazno mrežo za končnih 4:0.