Nogometaši Bosne in Hercegovine so se še bolj približali svetovnemu prvenstvu. Foto: Reuters
Marek Hamšik
Marek Hamšik je pred koncem polčasa poskrbel za vodstvo Slovaške. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je z bele točke Italijo popeljal na svetovno prvenstvo. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je že v prvi minuti odločil tekmo v Astani. Foto: EPA
Ukrajinski navijači
Ukrajinski navijači so pripravili sijajno vzdušje v Kijevu, a gola niso dočakali. Foto: Reuters
David Alaba
David Alaba je Avstriji zagotovil zmago nad Irsko. Foto: EPA

Bosna, ki je v petek v Zenici izgubila proti Slovaški z 0:1, ima na vrhu skupine G 19 točk. V prvem polčasu je Slovake nekajkrat rešil sijajni vratar Jan Mucha. Tri minute pred odmorom je Adam Nemec našel Marka Hamšika, ki je z levico z desetih metrov matiral Asmirja Begovića.

Odločil rezervist Hajrović

Tudi v drugem delu so bili Bosanci precej boljši. V 69. minuti je Emir Spahić po kotu podaljšal žogo do Ermina Bičakčića, ki jo je z močnim strelom poslal pod prečko. Srečanje je 12 minut pred koncem odločil rezervist Izet Hajrović z izjemnim strelom s 25 metrov.

Angleži izpolnili cilj v Kijevu
Angleži zadovoljni odhajajo iz Kijeva, saj imajo usodo v svojih rokah. Oktobra na Wembley prihajata Črna gora in Poljska, z dvema zmagama bi Angleži zadržali prvo mesto.
Pred 70.000 gledalci na stadionu, ki je gostil finale lanskega evropskega prvenstva, je imel za Ukrajino najlepšo priložnost Artem Fedetski, ki je v 73. minuti z glavo meril naravnost v Joeja Harta. V sodnikovem dodatku je Frank Lampard v svojem stotem nastopu za Anglijo z glavo meril mimo vrat.
Van Persie dvignil vozovnico za SP
Nizozemska in Italija sta si kot prvi evropski reprezentanci že zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu. Nizozemska je premagala Andoro z 2:0. Do predčasne uvrstitve na SP jim je ob njihovi zmagi v Andori (0:2; Robin van Persie je zadel dvakrat) pomagala tudi Romunija, ki je doma izgubila s Turčijo z 0:2. V skupni D ima po osmih krogih 22 točk, prva zasledovalka Madžarska pa 14.

Tudi "azzurri" na svetovnem prvenstvu
Italijani so po zaostanku z 0:1 premagali Češko z 2:1 in so zdaj z 20 točkami dokončno na prvem mestu skupine B, druga Bolgarija dva kroga pred koncem zaostaja sedem točk. Za preobrat sta v Torinu na začetku drugega dela poskrbela Giorgio Chiellini in Mario Balotelli z bele točke.

Svensson novi švedski rekorder
Švedski nogometaš Anders Svensson je po številu reprezentančnih nastopov prehitel nekdanjega vratarja Thomasa Ravellija, ki je odigral 143 tekem za izbrano vrsto, 37-letni Svensson, sicer član švedskega prvaka Elfsborga, je 53-letnega Ravellija prehitel na današnji tekmi v Astani, kjer je Švedska z golom Zlatana Ibrahimovića v prvi minuti premagala Kazahstan z 1:0.
Jordanija po drami v dodatne kvalifikacije
Jordanija je ohranila možnosti za prvi nastop na svetovnem prvenstvu. V dodatnih azijskih kvalifikacijah je po dramatičnem razpletu premagala Uzbekistan po izvajanju enajstmetrovk z 9:8 (1:1) in si zagotovila boj v dodatnih kvalifikacijah za SP proti peti reprezentanci iz južnoameriških kvalifikacij.

Tekmo v Taškentu so zaznamovali dramatični dogodki na igrišču in ob njem. Potem ko so domači povedli v peti minuti in so gostje v 30. izenačili, sta ekipi (ker se je tudi prva tekma končala neodločeno 1:1) igrali podaljške. Zadetkov takrat ni bilo, zato pa je na stadionu ugasnila polovica reflektorjev. Po prisilnem premoru sta ekipi nadaljevali tekmo z izvajanjem strelov z bele točke.

Iz Azije so si neposredno uvrstitev na SP 2014 že zagotovili Japonska, Južna Koreja, Avstralija in Iran.