Kot duh se je v gostujočem kazenskem prostoru znašel Kurt Zouma in seveda izkoristil priložnost. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard (v ozadju) je svojega nekdanjega soigralca Petra Čecha premagal tudi z nekaj sreče in pomoči rezervista Caluma Chambersa. To je bil 38. gol v angleški ligi za belgijskega reprezentanta, v trenutnem kadru jih ima več le še John Terry (39). Foto: Reuters
Gabriel
Gostujoči strateg Arsene Wenger ni skrival razočaranja zaradi neumne izključitve enega svojih osrednjih branilcev Gabriela. Foto: Reuters
Nogometaši West Hama
Nogometaši West Hama slavijo četrto zmago sezone. Foto: Reuters
Slaven Bilić
Slaven Bilić na začetku sezone žanje izjemne uspehe. Foto: Reuters

Nogometaši Chelseaja so prebrodili manjšo krizo v angleškem prvenstvu in v šestem krogu po dveh porazih zapored v mestnem derbiju z 2:0 ugnali Arsenal.

Veliki junak modrih je bil mladi branilec Kurt Zouma, ki je v 53. minuti izkoristil podajo Cesca Fabregasa in z glavo čisto sam v kazenskem prostoru z bližine premagal Petra Čecha ter unovčil številčno premoč modrih. To je bil sploh prvi ligaški zadetek 20-letnega francoskega branilca, ki je dobil prednost pred Johnom Terryjem, kapetanski trak je nosil Branislav Ivanović. Piko na i premoči Chelseaja ob dveh igralcih več je v 91. minuti po zmešnjavi v gostujočem kazenskem prostoru postavil Eden Hazard in potrdil prvo domačo zmago sezone.

"Divji" Costa spet prevesil tehtnico na svojo stran
Arsenal je drugi polčas začel z igralcem manj, potem ko je zaradi petelinjenja med Diegom Costo in Gabrielom ob koncu prvega polčasa krajšo z izključitvijo potegnil zadnji. Costa je v svojem slogu z udarcem z obema rokama v kazenskem prostoru obračunal z drugim Arsenalovim branilcem Laurentom Koscielnyijem, Gabriel je stopil soigralcu v bran in nato nekoliko naivno nasedel na provokacije rojaka v majici Chelseaja ter zaradi udarca z nogo odšel v slačilnico. Tam se mu je v 80. minuti po dveh rumenih kartonih pridružil še vezist Santi Cazorla.

Arsenal le do dveh (pol)priložnosti
Arsenal sicer ni navdušil, deloval je popolnoma anemično in praktično ostal brez zares pravih priložnosti. Še najbližje ji je bil po slabem izbijanju domačih branilcev v 59. minuti Alexis Sanchez, vendar je zgrešil žogo. V sodniškem dodatku je Asmir Begović ubranil poskus Aarona Ramseyja.

Mourinho spet dobil dvoboj z Wengerjem
Topničarji proti Chelseaju na tekmah državnega prvenstva zadetka niso dosegli že kar 482 minut, modri pa proti Arsenalu na tekmah Premier league ostajajo neporaženi osem tekem zapored. In to, potem ko se je že zdelo, da se je Arsenu Wengerju proti Joseju Mourinhu po avgustovski zmagi v Community Shieldu vendarle začela nasmihati sreča ... Francoz pred tem Portugalca na kar 13 medsebojnih obračunih namreč ni ugnal niti enkrat.

Bilić z West Hamom še do tretjega velikega skalpa sezone
Nogometaši West Hama z menedžerjem Slavenom Bilićem na čelu nadaljujejo izjemne predstave v novi sezoni. Po Emiratesu in Anfieldu so tretji veliki skalp v gosteh zapored odnesli še z Etihada, kjer so Manchester Cityju prizadejali prvi poraz v prvenstvu (1:2) in drugega zaporednega domačega po spodrsljaju proti torinskemu Juventusu v Ligi prvakov sredi tedna.

Gostje povedli z 0:2
Goste je v vodstvo z natančnim strelom z desnico s približno 20 metrov popeljal Victor Moses v šesti minuti, v 31. minuti pa je vodstvo povišal Diafra Sakho po akciji iz kota in podaji Pedra Obianga. To sta bila prva strela v okvir domačih vrat. City je znižal še pred odmorom, ko je svoj prvi zadetek po podaji Sergia Agüera dosegel novinec Kevin De Bruyne, v nadaljevanju pa kljub pritisku gostitelji niso mogli izenačiti.

Redsi ostali brez kapetana
Angleški nogometni prvoligaš Liverpool je ostal brez kapetana Jordana Hendersona, ki si je zlomil kost v desnem stopalu, manjkal pa bo dva meseca. Petindvajsetletni angleški reprezentančni vezist je zadnji dve tekmi Liverpoola izpustil zaradi poškodbe levega stopala.