Goran Pandev je priboril Genoi dragocene tri točke v boju za obstanek. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je na torinskem derbiju izenačil tik pred koncem štiriminutnega sodnikovega podaljška. Foto: Reuters
Adem Ljajić
Adem Ljajić je s prostega strela takole zadel za vodstvo Torina z 0:1. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je že v prve pol ure dvakrat zatresel mrežo Milana. Napadalec je najboljši strelec Serie A s 27 goli. Foto: Reuters

V 70. minuti je edini zadetek dosegel nekdanji član Milančanov Goran Pandev z volejem po strelu Miguela Velosa od daleč, po katerem je Samir Handanović žogo odbil v prečko.

Trenerju Stefanu Pioliju se ni obnesla niti menjava s 24 zadetki najboljšega strelca moštva Maura Icardija sredi drugega polčasa. V 87. minuti je imel po igranju Nicolasa Burdissa z roko v kazenskem prostoru Antonio Candreva z 11-metrovke priložnost za izenačenje, a je vratar Genoe Eugenio Lamanna njegov šibek strel ubranil.

Najdaljši negativni niz imajo črno-modri iz sezone 1947/48, ko so bili brez zmage kar osem tekem. Za šesto mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Evropsko ligo, se bodo v zadnjih treh krogih borili z Milanom in Fiorentino.

Torino od 52. minute z igralcem manj
Juventus je že v soboto prekinil niz 33 ligaških zmag na domačem stadionu. Prekinil ga je mestni tekmec Torino, bilo je 1:1. Stara dama je zaradi polfinala Lige prvakov nastopila s kombinirano postavo in bila na pragu poraza, ko jo je z igralcem več v 92. minuti rešil rezervist Gonzalo Higuain z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v levi spodnji kot vrat Joeja Harta.

Goste je v vodstvo s sijajnim prostim strelom čez živi zid in pod prečko v 52. minuti popeljal Adem Ljajić. Pet minut pozneje je bil po dveh rumenih kartonih izključen Afriyie Acquah. Torino v gosteh Juventusa ni premagal že 22 let! V prvem polčasu je bil najbližje zadetka branilec Juveja Medhi Benatia, z glavo je zadel prečko.

Gladka zmaga Rome na San Siru
Nogometaši Rome so na nedeljski večerni tekmi na San Siru premagali Milan (1:4) in znižali zaostanek za Juventusom na sedem točk. Roma ima na drugem mestu točko prednosti pred Napolijem, ki je premagal Cagliari s 3:1.

Že v 8. minuti je Mohamed Salah na robu kazenskega prostora našel Edina Džeka. Odlični napadalec je z močnim strelom z desno nogo poslal žogo pod prečko. Gianluigi Donnarumma v vratih Milana se je dotaknil žoge, a je ni uspel odbiti. V 28. minuti je Leandro Paredes izvedel kot z leve strani, pred vrati pa je Džeko z močnim strelom z glavo povišal na 0:2.

Milan je bil tudi v drugem polčasu brez pravih idej. V 76. minuti je znižal, ko je po podaji iz kota Lucas Ocampos z glavo našel osamljenega Maria Pašalića, ki je iz bližine z glavo potisnil žogo v mrežo. Veselje je bilo kratkotrajno. Stephan El Shaarawy je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 1:3, zadetka pa se ni veselil, saj je bil pet let član Milana. Končni izid je postavil Daniele De Rossi z bele točke, potem ko je Gabriel Paletta podrl Mohameda Salaha v kazenskem prostoru in prejel rdeči karton.
35. krog:
NAPOLI - CAGLIARI 3:1 (1:0)
Mertens 2.,49., Insigne 67.; Farias 92.
JUVENTUS - TORINO 1:1 (0:0)
Higuain 92.; Ljajić 52.
RK: Acquah 57./Torino

Juventus: Neto, Lichtsteiner, Bonucci, Benatia, Asamoah, Khedira, Rincon (69./Pjanić), Cuadrado, Dybala (80./Alex Sandro), Sturaro (56./Higuain), Mandžukić.

Torino: Hart, Zappacosta, Rossettini, Moretti, Molinaro, Acquah, Baselli (75./Obi), Iago Falque (83./Iturbe), Ljajić, Boye (63./Banessi), Belotti.

Sodnik: Paolo Valeri

UDINESE - ATALANTA 1:1 (0:1)
Perica 53.; Cristante 41.
Kurtić (Atalanta) je igral do 56. minute.
CHIEVO - PALERMO 1:1 (0:0)
Pellissier 67./11-m; Goldaniga 88.
Birsa (Chievo) in Anđelković (Palermo) sta igrala vso tekmo, Cesar (Chievo) do 85. minute.
LAZIO - SAMPDORIA 7:3 (5:1)
Keita 3., Immobile 19./11-m, 70., Hoedt 36., Anderson 38./11-m, de Vrij 45., Lulić 65.; Linetty 32., Quagliarella 72., 90./11-m
RK: Škriniar 18./Sampdoria
EMPOLI - BOLOGNA 3:1 (2:1)
Croce 5., Pasqual 38., Costa 46.; Verdi 11.
Zajc (Empoli) je bil na klopi.

PESCARA - CROTONE 0:1 (0:0)
Tonev 72.
RK: Benali 77./Pescara
Kotnik (Crotone) je bil na klopi.
SASSUOLO - FIORENTINA 2:2 (0:1)
Politano 74./11-m, Iemmello 85.; Chiesa 37., Bernardeschi 94.
RK: Rodriguez 72./Fiorentina
Consigli (Sassuolo) je v 33. minuti ubranil 11-m Kaliniću. Iličić in Mlakar (oba Fiorentina) sta bila na klopi.
GENOA - INTER 1:0 (0:0)
Pandev 70.
RK: Kondogbia 88./Inter
Lamanna (Genoa) je v 87. minuti ubranil 11-m Candrevi. Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

MILAN - ROMA 1:4 (0:2)