Lucas Barrios je dosegel dva zadetka za zmago Borussie (D) s 4:1. Foto: Reuters
Navijači Borussie Dortmund
Več kot 80 tisoč navijačev Borussie Dortmund je v sončnem sobotnem popoldnevu prišlo na svoj račun ... Foto: Reuters
Raul
Mrežo St. Paulija je v prvem polčasu načel Raul. Foto: EPA
Deniz Aytekin
Sodnik Deniz Aytekin je v drugem polčasu izključil dva domača nogometaša. Foto: EPA
Arjen Robben, Franck Ribery
Bayern se je z zmago povzpel na tretje mesto. Foto: Reuters

V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v 57. minuti pa je goste z devetim zadetkom sezone v vodstvo popeljal Mohammed Abdellaoue, ki je le kakšen meter ali dva pred golom izkoristil podajo Sergia Pinta z levega krila. Na izenačenje je bilo treba čakati le dve minuti, prava mojstrovina pa je uspela najstniku Mariu Götzeju. Žogo je prejel 40 metrov od gola in preigral celotno obramba Hannoverja. Paragvajec Lucas Barrios se je odkupil za zgrešene priložnosti v prvem polčasu in v 64. minuti zadel z glavo, nato pa po lepi podaji Goetzeja dosegel še 13. gol sezone. Kevin Grosskreutz je po domiselni akciji (Barrios je s peto podal v prazen prostor) v 83. postavil končni izid.

Robben rešil Bayern
Vodilna ekipa nemškega prvenstva, ki je v prejšnjih dveh krogih iztržila le eno točko, je tako spet na pravi poti k prvemu naslovu po letu 2002, medtem ko je Hannover izgubil 3. mesto, ki neposredno vodi v Ligo prvakov. Tretji je zdaj Bayern, ki je prvič v sezoni nanizal tri zmage, toda z igro niti najmanj ni navdušil. Za uspeh z 1:0 proti zadnjeuvrščeni Borussia Mönchengladbach je zaslužen Arjen Robben, ki je v 77. minuti prodrl v kazenski prostor, podal na levo stran Riberyju in od Francoza prejel žogo pet metrov od gola, kjer je spretno meril. To je bil deveti gol Nizozemca na njegovi deseti tekmi sezone. Gostje so s porazom nadaljevali slabo tradicijo gostovanj v Münchnu, saj so v vsej zgodovini zmagali le enkrat, oktobra 1995, sicer pa imajo zdaj 33 porazov in 9 remijev.

Sodnik tekmo prekinil zaradi plastenke
Nogometaše Schalkeja je zadnja tekma pred četrtfinalom Lige prvakov stala veliko, saj so ostali brez treh igralcev, za zdaj pa so tudi brez treh točk. V uvodni tekmi 28. kroga nemškega prvenstva je St. Pauli gostil Schalke. Ta je tik pred koncem vodil z 2:0, ko je sodnik Deniz Aytekin tekmo prekinil, saj je stranskega sodnika v glavo zadela plastenka.

"Žal mi je, da sem moral to storiti, a to ni bil prvi incident na tekmi. Gledalci so že v prvem polčasu v stranskega sodnika metali vžigalnike in kovance," je odločitev pojasnil Aytekin. O usodi tekme bo odločala nemška zveza, ki bo zmago za zeleno mizo najbrž prisodila Schalkeju.

Vabljeni k ogledu slike dneva:
- Sodniki so se skrivali pod dežnikom

Najbolj verjetna je vrnitev Metzelderja
Negotova je tudi usoda trojice nogometašev Schalkeja, ki so se v petek zvečer poškodovali in bodo v torek proti Interju na San Siru le težko igrali na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov. Branilec Christoph Metzelder si je zlomil nos, napadalec Mario Gavranović si je poškodoval gleženj, vezist Peer Kluge pa ima težave s trebušnimi mišicami. Trener Ralf Rangnick ima največ upanja za nastop Metzelderja, ki bi lahko igral z masko.