Franck Ribery in Mario Mandžukić sta zrežirala gladko zmago Bayerna nad Eintrachtom. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je priigral Borussii tri točke. Foto: EPA
Hans-Joachim Watzke
Hans-Joachim Watzke je zelo razočaran nad odnosom vodstva Bayerna. Foto: EPA

Gostitelji, ki se krčevito borijo za obstanek v Bundesligi, so začeli odločno, a niso izkoristili priložnosti. V 28. minuti je Nuri Sahin zapretil s prostega strela, s parado pa se izkazal Daniel Davari. Tri minute zatem so rumeno-črni povedli, Robert Lewandowski si je izmenjal dvojno podajo z Marcom Reusom in poslal žogo prek Davarija pred vrata, kjer je Aubameyang z bližine z glavo zatresel prazno mrežo.
Takoj na začetku drugega polčasa je Reus z leve strani prišel sam pred Davari, čuvaj domače mreže pa je sijajno zaprl kot. V 54. minuti je Jan Hochscheidt podal iz kota, žoga je mimo zmedene obrambe gostov prišla do Benjamina Kessla, ki je z desnico izid poravnal. 23.000 navijačev je bilo v popolni evforiji, točka proti finalistom Lige prvakov bi pomenila pravo senzacijo.
Bičakčić blizu izenačenja na 2:2
Borussia se je hitro zbrala, v 65. minuti je Reus na levi strani kazenskega prostora našel Aubameyanga, napadalec iz Gabona pa je z diagonalnim strelom z desnico postavil končni izid. Izbranci Jürgena Kloppa so imeli nato ogromno priložnosti, najlepšo je zapravil Henrik Mkhitarjan, ki je v predzadnji minuti zadel vratnico. Kazen bi lahko prišla v 91. minuti, ko je Ermin Bičakčić z glavo stresel vratnico.
Jezni Watzke napovedal poletne nakupe
Že pred tekmo je bil na srečanju z novinarji zelo odločen predsednik upravnega odbora Borussie Hans-Joachim Watzke. Dortmundčani so bili leta 2011 in 2012 nemški prvaki, v zadnjih dveh letih pa je Bayern razred zase, ima že neverjetnih 13 točk naskoka pred prvimi zasledovalci. "To niso več španske razmere, to je že škotska liga! V nobeni drugi ligi ni takih razlik med prvim in drugim na lestvici, tega v Nemčiji nikoli ni bilo po polovici prvenstva," je pojasnil Watzke.
Bayern je poleti iz Dortmunda pripeljal Maria Götzeja, julija pa se na Bavarsko seli eden izmed najboljših napadalcev sveta Robert Lewandowski. "Preobrat je pomenila naša dvojna krona maja 2012, ko smo v finalu pokala v Berlinu premagali Bayern kar s 5:2. Želijo nas uničiti, da jim ne bi nikoli več predstavljali konkurence, vzeli so nam najboljše igralce. Ponudili so dvakrat višjo plačo in nismo imeli nobene možnosti, da igralce zadržimo," je bil oster Watzke.
Jojić iz Beograda v Dortmund
Borussia se je okrepila z vezistom beograjskega Partizana Milošem Jojićem. Prestop 21-letnika je veljal 2,2 milijona evrov, podpisal je štiriinpolletno pogodbo. "Poleti bomo zelo dejavni, načrtujemo številne nakupe, kader je treba izboljšati. Sestavili bomo izjemno močno ekipo za naslednjo sezono," je še dodal Watzke.
Nova" petrada" na Allianz Areni
Bayern je v nedeljo zvečer zlahka odpravil Eintracht iz Frankfurta (5:0). Izbranci Pepa Guardiole so povedli že v 11. minuti, ko je po podaji Maria Mandžukića zadel Mario Götze, natančen je bil z diagonalnim strelom z desnico. Tik pred odmorom je Franck Ribery povišal na 2:0.
V 65. minuti je vstopil Arjen Robben, ki je potreboval le dve minuti, da je matiral Kevina Trappa po podaji Götzeja. V 69. minuti je branilec Dante zadel z glavo po podaji Riberyja iz kota. Končni izid je v predzadnji minuti postavil Mandžukić z levico.
Guardado v Leverkusnu
Mehiški reprezentant Andres Guardado bo do konca sezone kot posojen nogometaš Valencie igral za Bayer iz Leverkusna. 27-letni Guardado je član Valencie od maja 2012, a se v tej sezoni ni naigral. Guardado je v dresu mehiške izbrane vrste na 99 tekmah dosegel 14 golov. Prav zaradi želje po nastopu na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji se je odločil zamenjati sredino. Pred prihodom v Valencio je igral za mehiški Atlas in Deportivo iz La Corune.