Pep Guardiola z igro svojih varovancev - predvsem v obrambi - na derbiju Bundeslige ni mogel biti zadovoljen. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang, Marco Reus, Henrih Mhitarjan
Pierre-Emerick Aubameyang, Marco Reus in Henrih Mhitarjan so obrambi Bayerna delali ogromno težav. Foto: EPA

Poraz s 3:0 je najhujši v trenerski karieri Pepa Guardiole. Novembra 2011 so Münchenčani nazadnje izgubili dve tekmi v Bundesligi zapored, tudi tedaj so jih ugnali Dortmundčani, ki so v zadnjih letih glavni tekmec Bayerna v državnem prvenstvu. Borussa je v štirih dneh prišla do dveh velikih skalpov dveh polfinalistov Lige prvakov. V povratni tekmi četrtfinala najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja je z 2:0 doma odpravila Real in skoraj pripravila veliko presenečenje, saj je v Madridu izgubila s 3:0, zdaj pa je tri točke osvojila še na Allianz Areni.

V 20. minuti je klonila domača obramba, ki je pozabila na Henriha Mhitarjana. Jonas Hofmann je iz avta podal žogo Pierru-Emericku Aubameyangu, ki jo je podaljšal do Marca Reusa, odlični nemški reprezentant pa je našel Mhitarjana, na katerega je pozabila domača obramba, Armenec, ki je med tednom imel 'na nogi' 3:0 proti Realu, ko je imel prazna vrata, pa zadel le vratnico, je z levico žogo dvignil mimo Manuela Neuerja.

Štiri minute po začetku drugega dela je Borussia izpeljala bliskovit protinapad, ki ga je začel Mhitarjanm, nato pa podal Aubameyngu. Gabonski napadalec se je ob neodločni bavarski obrambi dobro znašel in podal Reusu, ki je žogo poslal v mrežo. Sedem minut pozneje si je novo napako privoščila domača obramba, nogometaši iz Dortmunda pa so izpeljali še en hiter protinapad, ki ga je z dolgo podajo začel Sokratis Papastathopoulos, Hofmann pa je uspešno zaključil za 3:0. V drugem polčasu je domača vrata branil Lukas Raeder, ki je zamenjal lažje poškodovanega Neuerja.