Aleš Čeh je na prvi tekmi na klopi Rudarja v sredo izpadel v pokalu, prvenstveno zgodbo pa je začel z zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Mura 05
Muraši, lani hit prvenstva, na začetku letošnje sezone plačujejo davek nastopanja v Evropi. Foto: MMC RTV SLO/Marko Vanovšek
Zadetki iz Velenja

Novi trener Rudarja Aleš Čeh je tako na prvi (prvenstveni) tekmi debitiral z zmago. A kazalo ni najbolje, saj je Mura povedla v 7. minuti, ko je bil po podaji s kota najvišji Fabijan Cipot. Domači so nato neuspešno napadali za izenačenje. V 38. minuti je Elvis Bratanović s 25 metrov zadel prečko. Nekoliko lažje delo se jim je obetalo v drugem polčasu, saj je v 45. minuti Jure Travner prejel drugi rumeni karton, tako da je moral predčasno v slačilnico.

Bratanović zrežiral preobrat
In res. Velenjčanom je uspelo izenačiti v 58. minuti, ko je po pravem biljardu, med katerim se je stresla tudi prečka, mrežo zatresel Bratanović. Isti igralec je deset minut kasneje zadel za 2:1, potem ko je po podaji Aleša Jeseničnika matiral Filipa Drakovića. V 80. minuti bi lahko Matej Podlogar povišal na 3:1, a je slabo zadel žogo, tako da je ta zletela mimo desne vratnice.

Aluminij v kopru izvlekel remi
V drugi tekmi dneva sta se drugouvrščena Luka Koper in Aluminij razšla brez zmagovalca (0:0). Koprčani so bili občutno boljši nasprotnik, a je bunker gostov vzdržal. Še najbližje zadetku je bil Denis Popović, ki je v 34. minuti stresel okvir Aluminijevih vrat.