Mario Götze ni proslavil zadetka proti nekdanjim soigralcem. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben, ki je 11. aprila lani zapravil strel z bele točke ob porazu v Dortmundu z 0:1, je tokrat prišel na svoj račun. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je s šestim letošnjim zadetkom postavil končni izid. Foto: EPA
Mario Götze
Götze je prejel koncert žvižgov, ko je vstopil v 56. minuti. Foto: EPA
Navijači Borussie
Navijači Borussie so znova pripravili izjemno vzdušje na Westfalnu. Foto: EPA

Derbi 13. kroga Bundeslige je bil zelo izenačen vse do zadetka rezervista Maria Götzeja v 66. minuti. Rumeno-črni so popustili šele v končnici, ko sta Arjen Robben in Thomas Müller potrdila zmago Bayerna, ki je v Bundesligi neporažen že 38 tekem zapored in ima pred Borussio velikih sedem točk naskoka.
"Der Klassiker" se je začel v izjemnem vzdušju, ki so ga pripravili navijači Borussie. Na tribuni za vrati, ki ji rečejo "rumeno-črna stena", je 25.000 navijačev zapelo pesem You'll Never Walk Alone.
Taktična bitka v prvem polčasu
Bayern je imel precej večjo posest žoge, prvi pa so zapretili gostitelji. Po podaji Marca Reusa je v 4. minuti Robert Lewandowski meril prek vrat. Poljak je bil tudi v prepovedanem položaju. Bavarci so bili nevarni v 35. minuti, ko je poskus Maria Mandžukića s škarjicami obranil Roman Weidenfeller, dve minuti zatem je vratar Borussie zaustavil tudi strel Müllerja.
Igra se je razživela na začetku nadaljevanja. V 51. minuti je Sven Bender podal v sredino do Roberta Lewandowskega, ki ni zadel žoge, a je zmedel Manuela Neuerja, ki je zapustil vrata. Žoga je zletela za las mimo leve vratnice.

"Super Mario" potreboval le deset minut
Götze, ki je poleti iz Dortmunda prišel v München za 37 milijonov evrov, je vstopil v 56. minuti. Navijači Borussie so ga "pozdravili" z glasnimi žvižgi. Le deset minut je potreboval dragulj nemškega nogometa za zadetek. Müller je v 66. minuti podal z desne strani, Götze pa je z desnico velemojstrsko zatresel mrežo s konico nogometnega čevlja ob levi vratnici nemočnega Weidenfellerja. Zadetka se nemški reprezentant ni veselil.
Reus najbližje izenačenja
Borussia je vse moči usmerila v napad. 20 minut pred koncem je Kevin Gross lepo zaposlil Henrika Mhitarjana, Armenec pa ni takoj streljal, ampak si je zaustavil žogo, zato je Neuer lahko zaprl kot in priložnost je splavala po vodi. Klopp je v ogenj poslal zadnja aduta, vstopila sta Pierre-Emrerick Aubameyang in Jonas Hofmann. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel v 73. minuti Reus, ki je po izjemni podaji Lewandowskega s peto streljal z roba kazenskega prostora, Neuer pa se je izkazal s parado.

Robben tokrat ukanil Weidenfellerja
Pet minut pred koncem je rezervist Thiago Alcantara z izjemno podajo v prazen prostor našel Robbna, ki je z leve strani sam stekel proti vratom in z lobom matiral Weidenfellerja. Nizozemec je 11. aprila lani na tem stadionu zapravil enajstmetrovko ob zmagi Borussie z 1:0 in s tem tudi naslov prvaka. Odpor Borussie je bil strt, piko na i je tri minute pred koncem s 14 metrov postavil Müller z desno nogo po podaji kapetana Philippa Lahma.
"Kloppo" jezen zaradi zapravljenih priložnosti
"Vse do 0:1 smo imeli več priložnosti, zapravili smo tudi izjemno priložnost za 1:1. Proti Bayernu moraš iz takih položajev preprosto zadeti, drugače nimaš nobenih možnosti. Za koliko smo izgubili, mi je popolnoma vseeno," je bil razočaran trener Borussie Jürgen Klopp.
Pep Guardiola se je veselil sladke zmage in pridno pisal vse poteze svojih izbrancev v beležko: "Zelo sem zadovoljen, da nam je uspelo premagati najboljšo ekipo na svetu v protinapadih. Blaszczykowski, Reus in Mhitarjan so neustavljivi, ko imajo veliko prostora. V prvem polčasu smo dobro začeli, potem pa od 15. minute naprej popustili. V drugem delu smo igrali precej bolje."
Friedrich debitiral v rumeno-črnem dresu
Pri Bavarcih so manjkali Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger, Xherdan Shaqiri, Claudio Pizarro in Holger Badstuber.
Veliko težav s sestavo udarne enajsterice je imel tudi Klopp, ki ni mogel računati na Matsa Hummelsa, Marcela Schmelzerja, Nevena Subotića in Ilkay Gündogana. V obrambi je poleg Sokratisa zaigral Manuel Friderich, ki je bil letos brez kluba.
Bayern je premagal Borussio na tekmi nemškega prvenstva prvič po februarju 2010, izgubil je obe tekmi v sezoni 2010/11 (0:2 in 1:3) in v sezoni 2011/12 (0:1 in 0:1). Lani sta se obe srečanji končali z remijem (1:1 in 1:1). Najpomembnejšo medsebojno tekmo v zgodovini je 25. maja na Wembleyju dobil Bayern z 2:1, finale Lige prvakov je odločil Robben v 89. minuti.
V torek še pomembnejša tekma za Borussio
Borussia je na lestvici padla na tretje mesto, prehitel jo je Bayer iz Leverkusna. Rumeno-črni morajo v torek doma premagati Napoli. Že remi bi pomenil, da se poslavljajo od Lige prvakov.